"Усю вагітність провела під звуки вибухів": у Львові прооперували 3-місячного одесита з вродженою вадою обличчя

"Усю вагітність провела під звуки вибухів": у Львові прооперували 3-місячного одесита з вродженою вадою обличчя

Прооперували дитину з розщілиною губи
Хірурги Христина Погранична та Роман Огоновський з дитиною. Facebook/Центр дитячої медицини. Лікарня "Охматдит"

У Львові хірурги Центру дитячої медицини лікарні "Охматдит" виправили вроджену ваду обличчя 3-місячному хлопчику з Одеси. У малюка була двобічна розщілина губи. Дитину вже виписали з лікарні.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Центру дитячої медицини лікарні "Охматдит".

Про вроджену ваду щелепно-лицевої ділянки обличчя — двобічну розщілину губи — батьки хлопчика дізналися на 21 тижні вагітності під час планового УЗД. Тоді мама і тато Максима почали вивчати, як можна виправити ваду, і звернулись до Центру дитячої медицини. Ще до пологів фахівці розповіли батькам, як налагодити годування і найкраще підготуватися до операції із закриття дефекту губи. Тож коли хлопчик народився, а потім набрав необхідну вагу, приїхали на операцію до Львова.

"Ми мешкаємо в Одесі неподалік аеродрому, який у часи повномасштабного вторгнення регулярно обстрілюють. Усю вагітність я провела під звуки вибухів на аеродромі, а одного разу дуже налякалася, бо було гучніше, ніж завжди. Напевно, тоді і виникла ця вада у нашого синочка, бо інших причин, які би викликали цю проблему, чи генетичних синдромів лікарі не виявили", — каже мама хлопчика Яна.

Операція пройшла успішно. Хірургам вдалось повністю вправити дефект губи. Малюк одужав і вже поїхав додому.

"Максим нарешті їсть зі звичайної дитячої пляшечки, як усі малюки, видно, що йому вона більше подобається, ніж спеціальна, з якої їдять дітки з незрощенням, видно, що йому їжа смакує, він аж очка заплющує від задоволення під час годування. Ми чекали своє щастя 7 місяців, багато працювали, щоб допомогти йому статися і от воно сталося з нами", — додає мама Максима.

На початок