Львівські хірурги прооперували 7-місячну дівчинку із захворюванням нирки

Львівські хірурги прооперували 7-місячну дівчинку із захворюванням нирки

операція на нирку
7-місячна Олівія. Facebook/Центр дитячої медицини лікарні "Охматдит"

Команда хірургів-урологів Центру дитячої медицини лікарні "Охматдит" прооперувала 7-місячну Олівію з Тернополя, в якої діагностували гідронефроз — порушення відтоку сечі від нирки.

Про це розповіли на Facebook-сторінці Центру дитячої медицини лікарні "Охматдит".

Як розповіла мати Олівії Каріна, про ваду нирки в доньки вона дізналася під час УЗД, коли була вагітною. Після звернення до медзакладу в дівчинки діагностували гідронефроз важкого ступеня.

"У цієї дитинки був гігантський гідронефроз нирки. Це складна, реконструктивна операція, пластика сечових шляхів. Ювелірна робота, бо на невеличких сечоводах треба відсікти звуження, пришити до миски, зробити нове зʼєднання", — каже уролог Центру дитячої медицини лікарні "Охматдит" Данило Іваськевич.

За словами матері Олівії, після операції вона почуває себе чудово — немає ні температури, ні ускладнень.

Як пояснюють у медзакладі, гідронефроз — патологія, при якій змінюється структура нирки, її порожнини розширюються. Причиною цього є звуження мисково-сечовідного сполучення — місця на стику нирки та сечоводу. Через це рідина не може нормально виходити з органа та накопичується в ньому.

"Такі вади розвитку ми можемо коригувати одразу після народження. При такому діагнозі чекати не варто навіть місяць. Тоді ми робимо операцію дитині одразу після пологового будинку, і це дає добрі результати", — підсумовує уролог Данило Іваськевич.

Як наголошують лікарі, якщо вчасно не зробити операцію, то навіть можна втратити нирку. Якщо ж пошкоджені обидва органи, то згодом може розвинутися ниркова недостатність.

На початок