Львівські лікарі виходили дівчинку, яка народилася з вагою 600 грамів

Львівські лікарі виходили дівчинку, яка народилася з вагою 600 грамів

Команда неонатологів Львівської дитячої лікарні святого Миколая виходила передчасно народжену дівчинку Софійку, вага якої була лише 600 грамів. Для цього лікарям знадобилося сім місяців.

Про це повідомили в Першому медичному об’єднанні Львова.

Софійка – третя дівчинка в сім’ї Данчівських, яка проживає неподалік Львова. Попередні дві вагітності у її матері Андріани протікали без ускладнень. Коли 32-річна жінка була вагітна третьою дитиною, в неї розпочалися кровотечі, була загроза втратити дитину.

Львівські лікарі виходили дівчинку, яка народилася з вагою 600 грамів
Софійка з лікарями Дитячої лікарні святого Миколая. Перше медичне об'єднання Львова

У Першому медичному об'єднанні Львова розповіли, що Лікарі намагалися зберегти вагітність, але все було марно. На 24-му тижні вагітності у жінки сталося відшарування плаценти і єдиним шансом на порятунок і крихітки, і мами був терміновий кесарів розтин. Його виконали у пологовому відділенні нашої лікарні.

"Софійка потрапила до нас з нашого пологового відділення. Це були передчасні пологи, термін – 24 тижні, екстремальна недоношеність. Причиною цього було відшарування у мами плаценти і кровотеча. Після народження дитина потрапила у наше відділення інтенсивної терапії, де її виходжували протягом п’яти місяців. Стан дитини був досить критичний", – мовить Олеся Гера, неонатологиня Львівської дитячої лікарні святого Миколая Першого медичного об’єднання Львова.

Львівські лікарі виходили дівчинку, яка народилася з вагою 600 грамів
Софійка, яка передчасно народилася з вагою 600 грамів. Перше медичне об'єднання Львова

Перші тижні життя Софійки були важкими, адже дівчинка мала незрілі легені і вже в першу добу життя потребувала трьох доз сурфактанту – спеціального препарату, який вводять в легені, щоб покращити дихання.

"На перший час нам було дуже важко. У той день, як пройшов 24-ий тиждень вагітності, коли проводили кесарів розтин – це було як у фільмах жахів. Але, добре, що все минулося, що лікарі нам допомогли. При народженні вона важила 600 грамів, а зараз – 4 кг 330 грамів, має ріст 55 сантиметрів. Народилася Софійка в неділю, 17 вересня. Довгий час вона була на антибіотиках, які їй не дуже допомагали, але вона боролася. Дуже дякую лікарям, які нам допомогли", – говорить мама Софійки, Андріана Данчівська.

Окрім цього, як розповідають у Першому медичному об’єднанні Львова, через раннє народження виникло багато супутніх захворювань, зокрема: бронхолегенева дисплазія та пневмонія. Через це дівчинка більше 100 днів не могла самостійно дихати – її підключили до апарата штучної вентиляції легень, а згодом і до СРАР – пристрою, що під тиском подає безперебійний потік повітря.

Самостійно їсти Софійка також не могла, тож тривалий час отримувала харчування через зонд.

"І лише, коли крихітній пацієнтці виповнилося вже 5 місяців, загроза її життю минула. Софійка підросла, окріпла і її нарешті змогли перевести з реанімації у відділення патології новонароджених та почали потрохи готувати до майбутнього повернення додому. Після 7 місяців перебування у лікарні Софійку нарешті виписують! З вагою — 4 кг 330 г! Ще деякий час немовля дихатиме за допомогою кисневого концентратора", – йдеться у повідомленні.

Львівські лікарі виходили дівчинку, яка народилася з вагою 600 грамів
Софійка в перші дні після народження. Перше медичне об'єднання Львова

За словами матері, після п’ятимісячного перебування в реанімації, 17 лютого Софійку перевели у відділення патології, де вона перебувала до третього травня, після чого дитину нарешті виписали додому.

На початок