Чорний дим, сморід та сажа на подвір'ях: мешканці Самбора на Львівщині просять закрити підприємство

Чорний дим, сморід та сажа на подвір'ях: мешканці Самбора на Львівщині просять закрити підприємство

Жителі Самбора просять закрити місцеве підприємство "Біоконтек", яке займається переробкою органічних відходів та виготовленням із них кормів для тварин. Місцеві мешканці скаржаться на сморід, дим та сажу, яка осідає на поверхнях.

Більше про це дізнавалося Суспільне.

Подвір'я мешканки Самбора Галини Гаргас межує із підприємством. Жінка розповідає, коли підприємство працює, відчутно неприємний запах, з труби видно чорний дим, а на подвір'ї осідає сажа.

"Тут деколи йде такий, ну як ваш мікрофон, такого кольору дим. І тоді то неможливо. Я довгий час не могла зрозуміти, чому я кашляю, як я приходжу на подвір'я і до хати. На роботі не кашляю, на вулиці не кашляю, а заходжу на подвір'я — починається кашель, я задихаюсь, я вночі зриваюсь від того кашлю, який мене дусить. Аж потім зрозуміла, що причина — дим. Сажа то взагалі. От деколи румбамбар підеш зірвеш — і руки всі сажі. Де не дотулишся — суцільна сажа", — каже Галина Гаргас.

Галина Гаргас
Галина Гаргас. Суспільне Львів

Поруч мешкає і Володимир Максимович. Чоловік розповідає, що влітку не може відкрити вікна.

"Йде чорний дим, а потім осідає. Вікно відкрити — і на підвіконні сажа така чорна. А сморід! Ви самі ото чули. Діти почали дуже часто хворіти в нашому і в сусідньому будинку", — говорить місцевий житель.

Мешканець Самбора Володимир Максимович
Мешканець Самбора Володимир Максимович. Суспільне Львів

Місцеві мешканці кажуть, неодноразово збиралися перед входом до підприємства, щоб обговорити ситуацію, але ні їх, ні представників мерії туди не пускають.

Люди зібралися біля входу до підприємства
Люди зібралися біля входу до підприємства. Суспільне Львів

Про ситуацію на підприємстві його директор Олег Шкітельов розповів Суспільному телефоном:

"Ми тестували декілька видів палива. Нам надавали таку квитанцію, що це паливо визнане відповідними органами як альтернативне і має файні показники, ну тобто справді нас ввели в оману постачальники. А ми як наслідок створили незручності для мешканців. Нам дуже прикро, що мешканці незадоволені. Ми вибачилися перед ними і твердо пообіцяли в найкоротші терміни, як тільки ми зможемо, привести все до стану, коли сусідам буде комфортно".

Дим з труби підприємства
Дим з труби підприємства. Скріншот з відео, яке надали мешканці

Мешканці розповіли, що звернулися щодо діяльності підприємства до декількох інстанцій, зокрема, екологічних, а також до місцевої мерії. Самбірський міський голова Юрій Гамар каже, що підприємство "Біоконтек" розташоване у приміщеннях колишньої дитячої виправної колонії та не зареєстроване у громаді.

"Ми написали скарги в Міністерство екології, юстиції, відповідно, де теоретично зареєстроване це підприємство, тому що воно не є зареєстроване у нашій громаді. З такими викидами в атмосферу... це не підлягає жодній критиці. Має бути порядок, приведено все відповідно до екологічного законодавства, тоді вони можуть вести свою діяльність. Не можуть — тоді вони повинні закритися і звідси піти", — говорить Юрій Гамар.

Зараз відповіді на свої звернення чекають як у мерії Самбора, так і мешканці, що створили ініціативну групу.

На початок