У Львові прооперували дев’ятикласницю із викривленим на 90 градусів хребтом

У Львові прооперували дев’ятикласницю із викривленим на 90 градусів хребтом

Викривлення хребта на 90 градусів
15-річна Михайлина разом із мамою Іриною та ортопедом-травматологом Дитячої Лікарні Святого Миколая Мар’яном Орачем. пресслужба Першого медоб’єдання Львова

Медики дитячої лікарні Святого Миколая спільно із колегами зі США прооперували 15-річну дівчину із важкою формою сколіозу. Хребет дівчини був викривленим на 90 градусів.

Про це повідомили у пресслужбі Першого медичного об’єднання Львова.

Дев’ятикласниці Михайлині із Львівщині у вісім місяців лікарі діагностували ДЦП — дитячий церебральний параліч. Це захворювання центральної нервової системи, що виражається передусім у порушеннях координації, рухової та м’язової активності.

Лікарі пояснюють, що у Михайлинки мозок надсилає негативні імпульси в м’язи, через що ноги її зовсім не слухаються. Тож змалечку дівчинка не ходить, а пересувається на кріслі колісному.

"А з 8 років Михайлинка спостерігається не лише в неврологів, а й ортопед-травматологів Лікарні Святого Миколая. Саме вони позбавили дитину контрактур, тобто обмежень рухів у суглобах нижніх кінцівок. Завдяки цьому дівчинка змогла рухати ніжками і навіть ставати на них. Коли Михайлинці було 12, наші спеціалісти помітили, що в неї починає розвиватися ще й сколіоз — викривлення хребта, що часто виникає у пацієнтів з ДЦП", – мовиться у повідомленні.

Викривлення хребта у дівчинки швидко прогресувало, а покращити ситуацію могло лише оперативне втручання.

У Львові прооперували дев’ятикласницю із викривленим на 90 градусів хребтом
15-річна Михайлина разом із медиками. пресслужба Першого медоб’єдання Львова

Операцію провели у Львові у співпраці із американським спінальним хірургом Марком Диржкою. На момент оперативного втручання хребет пацієнтки викривився вже на 90 градусів.

"Спершу ми відділили хребет від мʼяких тканин. Потім — виділили кожен хребець і повводили в них по два спеціальні гвинти, які з’єднали між собою титановими стержнями. Саме вони і вирівняли спину Михайлинки", — розповідає про хід операції ортопед-травматологи Лікарні Святого Миколая Мар’ян Орач.

Операція тривала 6 годин і минула успішно. Медикам вдалося вирівняти хребет 15-річної Михайлини на 80%. Зараз дівчина відновлюється після операції.

На початок