Мешканців Львівщини просять економити електроенергію: як виникає дефіцит в енергосистемі

Мешканців Львівщини просять економити електроенергію: як виникає дефіцит в енергосистемі

У Львівській ОВА звернулися до громад з проханням переглянути графіки роботи вуличного освітлення й зменшити його інтенсивність. Споживачів просять не використовувати енергооб'ємні прилади.

Більше Суспільному розповів директор обласного департаменту паливно-енергетичного комплексу Богдан Кейван.

"Зараз йде постачання електроенергії за рахунок імпорту. При сонячній погоді працюють сонячні станції, тобто дефіциту нема, вночі експорт не йде з сусідніх країн. Цим пояснюється дефіцит потужності", — каже Богдан Кейван.

За його словами, енергосистема України замкнена, тому обстріли підстанції в прифронтових регіонах впливають на загальну ситуацію. Наразі Укренерго ввело обмеження для промисловості й просить обмежити споживання електроенергії у пікові години.

Завідувачка музею електрифікації Львівщини Богдана Бережицька розповідає, як виникає дефіцит в енергосистемі:

"В мережі має бути частота струму 49,88 герца. Це як температура тіла здорової людини – 36, 6 градуса. Як тільки люди приходять додому, зростає споживання електроенергії, знижується частота електричного струму. Мусять під’єднувати додаткові джерела генерації. Чому бувають відключення електроенергії, тому що іноді нам немає звідки підключити додаткову генерацію".

Макет у музеї електрифікації Львівщини, 14 травня 2024
Макет у музеї електрифікації Львівщини, 14 травня 2024. Суспільне Львів/Іванка Дусько

За словами речниці "Львівобленерго" Галини Петрушки, влітку найбільше електроенергії використовують із 19 до 23 години. В цей час варто призупинити використання енергооб’ємних приладів — електроплити, бойлера, кондиціонера, пилососа й електрочайника. До прикладу, робота електрочайника дорівнює роботі 15 звичайних або 75 енергоощадних лампочок, а година роботи електроплити — освітленню 375 кімнат LED-лампою.

"Прання можна поставити на вечір, пральну машину поставити ввечері, дещо не використовувати. Просимо, закликаємо дослухатися до порад енергетиків і щоб всім разом перейти знову цей складний період в енергетичній галузі", — каже Галина Петрушка.

За її словами, Галини Петрушки, якщо у кожній із двохсот тисяч квартир Львова зменшити споживання на 50 ватів, то заощадженої енергії вистачить для забезпечення району як Жидачівський чи Перемишлянський.

На початок