У Львові родини військовослужбовців навчали писанкарства

У Львові родини військовослужбовців навчали писанкарства

У "Будинку воїна" навчали писанкарства родини військових. Готові писанки передали військовослужбовцям, які перебувають на лікуванні у Львові.

Суспільне поспілкувалося з учасницями майстеркласу.

Маркіян прийшов на майстерклас з мамою Наталією Марцін і малював писанку для тата. Наталія родом із Хмельниччини. Каже, за понад 20 років життя у Львові перейняла галицькі традиції.

"От писанки в нас у Хмельницькій області — дуже рідко можна було зустріти, щоб виконувалася майстрами. За мого дитинства такого не було, а тут можна знайти кожну людину, яка займається такою творчістю", — каже Наталія Марцін.

Маркіян і Наталія Марцін, 1 травня 2024
Маркіян і Наталія Марцін, 1 травня 2024. Суспільне Львів/Іванка Дусько

Катерина Редько з Краматорська розповіла, що малює писанки вперше. У її сім’ї було прийнято до Великодня робити крашанки.

"В мене чоловік цивільний, був військовим, він загинув у 2022 році в Харківській області, звільняючи Харківську область. Потім ми переїхали сюди, бо там неспокійно. Зараз тут, у Львові, живемо, працюємо, вчимося", — розказує Катерина.

За словами майстрині Андріяни Дигдалович, малювання писанок працює як арттерапія, малювання й робота з вогнем заспокоює. На кожному столі для учасників майстеркласу підготували зразки орнаментів, які притаманні українським писанкам.

Майстерклас із писанкарства у "Будинку воїна", 1 травня 2024
Майстерклас із писанкарства у "Будинку воїна", 1 травня 2024. Суспільне Львів/Іванка Дусько

"Ми малюємо писанки, щоб закликати мир і перемогу у війні. Ми старалися акцентувати не тільки на регіоні Львівщини, а загалом на традиціях цілої України, бо Львів у воєнний стан став осередком, місцем захисту і притулку для багатьох українців", — каже Андріяна Дигдалович.

Майстриня розповідає, що частина писанок, створених на майстеркласі, призначена для поранених військових, які зараз на лікуванні:

"Військові кажуть: "Нам нічого не треба", але якщо дітки малюють писанки, то, будь ласка, лишіть. Вони зразу вішають собі біля ліжка, щоб воно було перед очима, і тішаться, як малі діти".

На початок