Адвокат просить виправдати: у суді продовжують розгляд справи підозрюваного у держзраді Олександра Косторного

Адвокат просить виправдати: у суді продовжують розгляд справи підозрюваного у держзраді Олександра Косторного

Сьогодні, 22 квітня, у Галицькому районному суді Львова відбулося чергове засідання у справі Олександра Косторного, якого підозрюють в коригуванні вогню по Яворівському полігону. Прокурор, підсудний та захисник виступили у формі дебатів.

Про це повідомила кореспондентка Суспільного із зали суду.

За словами прокурора Андрія Никеруя, докази, які були надані у суді, зокрема листування, дзвінки на російські номери телефонів та дані з телефона і ноутбука підсудного доводять його провину. Він закликав суд ув'язнити Косторного на 15 років та конфіскувати усе майно.

"Встановлено, що Косторний перебував поруч із Яворівським полігоном, де і зробив знімки з картою МРГ "Старичі", де зображені відповідні військові містечка, що в загальному узгоджується з інформацією, яка була виявлена у телефоні Косторного. Шановний суд, я вважаю, що вирок буде справедливим, буде відповідати ступеню тяжкості злочину та особі підсудного", — заявив у суді Андрій Никеруй.

Натомість адвокат наполягав на виправданні підсудного. За його словами, зібрані матеріали не доводять, що люди, з якими спілкувався Косторний, є агентами російських спецслужб.

Судове засідання у справі Олександра Косторного
Адвокат переконує суд виправдати Косторного. Суспільне Львів/Іванка Дусько

Підсудний також усі обвинувачення заперечував. Олександр Косторний продовжує наполягати, що ділився картою мисливського угіддя, де він збирав гриби.

"До мене звернувся Свистунов, який мешканець Львова був, мабуть, він теж комусь хотів передати, з 2008 року ця схема дозволена для використання Міністерством юстиції, вона жодної таємниці з себе не представляє", — сказав обвинувачений у держзраді.

Олександр Косторний у залі суду, 22 квітня 2024 року
Олександр Косторний у залі суду, 22 квітня 2024 року. Суспільне Львів/Іванка Дусько

Суддя оголосив перерву у справі до 23 травня.

Що відомо про справу Олександра Косторного

Експрацівника КДБ підозрюють у держзраді та передаванні даних російським спецслужбам. За даними слідства, він надіслав своєму куратору з РФ точні локації з відповідними позначками на карті. Зібрана інформація допомогла військам РФ коригувати вогонь по Яворівському полігону в березні 2022 року.

Олександр Косторний винним себе не вважає. Він стверджує, що насправді надсилав товаришу схему території, де він збирає гриби.

У вересні 2023 року в Косторного з'явився новий адвокат Юрій Палєй. Захисник обвинуваченого у держзраді закликав зробити засідання закритими та виступив проти присутності журналістів, проте суд відхилив клопотання.

Косторному загрожує до 15 років позбавлення волі.

Що відомо про ракетний удар по Яворівському полігону

Вранці 13 березня 2022 року російські війська випустили по Міжнародному центру миротворчості та безпеки на Львівщині понад 30 ракет з території РФ.

За даними СБУ, тоді загинули понад 60 військовослужбовців та ще 190 людей отримали поранення.

У червні 2022 року затримали колишнього працівника КДБ Олександра Косторного за підозрою у коригуванні ракетних ударів по полігону.

На початок