Коригувальника вогню по Яворівському полігону засудили до 15 років ув’язнення

Коригувальника вогню по Яворівському полігону засудили до 15 років ув’язнення

Важливо

23 травня у Галицькому районному суді Львова оголосили вирок для Олександра Косторного. Суд визнав його винним у держзраді та призначив покарання у вигляді 15 років тримання за ґратами з конфіскацією майна.

Про це із зали суду повідомила кореспондентка Суспільного.

У суді прокурори довели, що з початку повномасштабного вторгнення 73-річний Олександр Косторний, колишній працівник КДБ СРСР, співпрацював з агентами ФСБ РФ. Косторний збирав відомості про розташування військових об’єктів, зброї та об’єктів критичної інфраструктури на території Львівщини.

"Засуджений через месенджер Теlegram переслав карту-схему Яворівського військового полігону. На ній зображено розташування військових містечок Міжнародного центру миротворчості та безпеки. Додатково зазначив, де знаходяться казарми та гуртожитки", – повідомили в Офісі Генпрокурора.

Свою провину Косторний заперечив. Скориставшись правом останнього слова, він понад півтори години доводив свою невинність. Заслухавши підсудного, суддя оголосив вирок: Олександра Косторного визнали винним у держзраді. Йому призначили покарання у вигляді 15 років тримання за ґратами та конфіскації майна.

"Суд підтримав позицію прокурора, призначив покарання згідно того, що прокурором було озвучено в судових дебатах і призначене максимальне покарання", – повідомив Суспільному прокурор Андрій Некеруй.

Після оголошення вироку суду Олександр Косторний сказав: "Засудили. Не дивлячись на 74 роки, здихати. Це вдячність за те, що чверть століття безкоштовно допомагав людям. Дякую демократії."

Косторний планує подавати апеляцію і оскаржувати рішення суду.

Що відомо про справу Олександра Косторно

13 березня 2022 року російські війська випустили по Міжнародному центру миротворчості та безпеки на Львівщині понад 30 ракет з території РФ. За даними СБУ, тоді загинули понад 60 військовослужбовців.

У червні 2022 року затримали колишнього працівника КДБ Олександра Косторного за підозрою у коригуванні ракетних ударів по Яворівському полігону. За даними слідства, він надіслав своєму куратору з РФ точні локації з відповідними позначками на карті. Зібрана інформація допомогла військам РФ коригувати вогонь по Яворівському полігону в березні 2022 року.

Під час судових засідань Олександр Косторний винним себе не визнавав. Він стверджував, що насправді надсилав товаришу схему території, де він збирав гриби.

У вересні 2023 року в Косторного з'явився новий адвокат Юрій Палєй. Захисник обвинуваченого у держзраді закликав зробити засідання закритими та виступив проти присутності журналістів, проте суд відхилив клопотання.

Під час засдіання 22 квітня 2024 року адвокат наполягав на виправданні підсудного. За його словами, зібрані матеріали не доводять, що люди, з якими спілкувався Косторний, є агентами російських спецслужб.

Тоді ж Косторний також усі обвинувачення заперечував. Він наполягав, що ділився картою мисливського угіддя, де він збирав гриби.

На початок