За 10 кроків від хати. У селі Мельнич на Львівщині річка продовжує розмивати берег

За 10 кроків від хати. У селі Мельнич на Львівщині річка продовжує розмивати берег

У селі Мельнич Стрийського району річка Свіча продовжує розмивати берег. Зараз він проходить через подвір'я мешканців села. Минулого року поблизу цих будинків була дорога, але її частину змила ріка. Під час дощів берег розмиває далі.

Суспільне поспілкувалося із мешканцями Мельнича.

За словами місцевого мешканця Петра Савчака, від берега річки, що зараз посеред його подвір’я, до його будинку близько десяти кроків. Чоловікові 84 роки.

"Ну та що — та й в воду отак впаду та й втоплюся. Як хоч не вмру, то в воду падати буду та й все. Бо я не можу ходити", — каже Петро Савчак.

Щоби дістатися до потрібного кінця села, люди йдуть через двори сусідів, каже 75-річна Надія Довбняк. Жінка мешкає в Мельничі 56 років.

"Місяць тому йшла в суботу, брала хліб, ще тут переходила, а в неділю йду до церкви на пів одинадцяту годину, то все — вже нічого нема, вже все впало. Я обходила, йшла сорок хвилин до церкви! Я вже спізнилася навіть! Та де то таке може бути, ми тут топимося! Що то, хоч би стежку яку зробити", — розповідає Надія Довбняк.

Мешканці Мельнича обходять берег річки Свіча, 16 квітня 2024
Мешканці Мельнича обходять берег річки Свіча, 16 квітня 2024. Суспільне Львів/Ірина Мочульська

Керівник Журавненської громади Василь Вітер каже, що щоби змінити ситуацію, потрібно міняти русло річки. Поки що гроші виділили на проєктні документи.

"Нам із бюджету обласного виділили 860 тисяч на проєкт оцієї проблеми. Тобто, щоб поглибити старе русло, укріпити цей берег. Як тільки це рішення було винесено, ми зустрілися і за рекомендацією екологів дали нам проєктну організацію. Десь вже три тижні як почали, бо ми уклали договір, доклавши до цієї суми ще своїх десять процентів", — каже Василь Вітер.

"На сьогодні укладено угоду з підприємцем Романюк Віктор і він розробляє проєктно-кошторисну документацію. Як тільки буде готова проєктно-кошторисна документація, ми зможемо шукати кошти для того, щоби провести дані роботи", — розказала керівниця обласного департаменту екології та природних ресурсів Оксана Війтик.

За словами керівника громади Василя Вітра, документи мають бути готові у травні. Тоді ж знатимуть точну суму, потрібну для робіт на річці Свіча. Коли ж почнуть самі роботи, наразі не відомо.

На початок