47-річній львів'янці видалили пухлину легень без розкриття грудної клітки

47-річній львів'янці видалили пухлину легень без розкриття грудної клітки

Людмила Сидорук і торакальний хірург Тарас Мельничук
Людмила Сидорук і торакальний хірург Тарас Мельничук. Пресслужба Першого ТМО Львова

47-річна львів’янка Людмила Сидорук проходила планове обстеження у січні. Лікарі помітили патологічні зміни на рентгенографії й виявили в лівій легені жінки пухлину. Новоутвір видалили у лікарні святого Луки без розкриття грудної клітки.

Про це повідомили у пресслужбі Першого ТМО Львова.

У лікарні святого Луки Людмилі зробили КТ всього тіла, аби виключити поширення патологічних вогнищ на інші органи та тканини. Також провели відеобронхоскопію, щоб оцінити стан бронхіального дерева.

Жінку оперували торакоскопічно — через три проколи завдовжки по два сантиметри. За словами медиків, зазвичай такі втручання проводять із розкриттям грудної клітки й розрізом довжиною 15-20 сантиметрів.

Хірурги видалили нижню частку лівої легені разом із пухлиною й групою лімфатичних вузлів. У лікарні святого Луки таку операцію провели вперше.

"Малоінвазивна хірургія — це метод операційного втручання на легенях, якому надають перевагу в цілому світі. Ми також в повній мірі впроваджуємо його в себе. Звичайно це вимагає відповідного обладнання, інструментарію, а також кваліфікації хірургів. Зараз в нашій лікарні ми проводимо кожну другу операцію на органах грудної клітки таким методом. Це знижує ризик крововтрати, зменшує травматизацію і тривалість реабілітації. А найголовніше — мінімізує ризик післяопераційних ускладнень. Вже за декілька днів пацієнт може повертатися до повноцінного життя", — розповідає торакальний хірург лікарні святого Луки Тарас Мельничук.

Операція тривала чотири години й минула успішно. Наступного дня після втручання жінка самостійно пересувалася, а на шостий день повернулася додому. Наразі лікарі й пацієнтка очікують на результати гістології. Якщо пухлина виявиться злоякісною, Людмилі призначать хіміотерапію.

На початок