"Після трансплантації в мене ніби з'явилися крила": у Львові пересадили кістковий мозок мешканцеві Тернополя

"Після трансплантації в мене ніби з'явилися крила": у Львові пересадили кістковий мозок мешканцеві Тернополя

Олег Рогожинський
Олег Рогожинський. Пресслужба Першого ТМО Львова

У львівській лікарні святого Пантелеймона чоловікові з множинною мієломою пересадили кістковий мозок. Операція минула вдало, наразі пацієнт у ремісії.

Про це повідомили у пресслужбі Першого ТМО Львова.

57-річний Олег Рогожинський родом із Тернополя. За даними медиків, минулого чоловік почав відчувати біль у кістках, легку слабкість і помітно схуд, а рівень гемоглобіну був низьким. Пункція кісткового мозку показала онкологічну недугу — множинну мієломуМножинна мієлома — злоякісне захворювання кровотворної системи, за якого в кістковому мозку утворюється надлишкова кількість плазмоцитів, а патологічний білок руйнує кістки в організмі людини..

Курси хіміотерапії чоловік пройшов у Тернополі. На трансплантацію кісткового мозку приїхав до лікарні святого Пантелеймона у Львові, де запрацювало відділення трансплантації кісткового мозку.

"Ми виконали пацієнту аутологічну трансплантацію кісткового мозку. Тобто, пересадили йому власні клітини — не донорські. Спершу ми забрали його власні клітини кісткового мозку, далі дали високодозову хіміотерапію та влили ці клітини назад. Мета аутологічної трансплантації при мієломі — утримання якомога тривалішої ремісії”, — розповіла завідувачка відділення гематології лікарні святого Пантелеймона Соломія Глуховська. Три тижні після трансплантації Олег провів у спеціальному боксі — ізольованій стерильній палаті. Керівниця анестезіологічної служби Першого ТМО Львова Наталія Матолінець розказала, що це потрібно для безпеки пацієнта: "Через ослаблений імунітет будь-який вірус в буквальному сенсі міг його вбити. І це один із найважчих етапів лікування — вберегти пацієнта від інфекцій у перші тижні після трансплантації. У нашому відділенні є всі необхідні безпечні умови, аби це зробити".

На 21 день чоловік поїхав додому, до дітей та онуків. Під час виписки лікарі привітали пацієнта тортом і подарували фотоальбомом. "Після трансплантації в мене ніби з'явилися крила — хочеться літати", — каже Олег.

На початок