Хакерська атака на е-квиток у Львові: яка ситуація станом на 8 квітня

Хакерська атака на е-квиток у Львові: яка ситуація станом на 8 квітня

Е-квиток у Львові
Валідатор у маршрутці у Львові. Пресслужба Львівської міської ради/Олександр Мазуренко

У Львові оплата проїзду у громадському транспорті відбувається у звичному режимі. Процес списання грошей із загальних "ЛеоКарт" за поїздки у транспорті після хакерської атаки вже завершили. Наразі на "ЛеоКарт" відображається актуальна сума балансу.

Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

"Списання з транспортних карток за успішно зареєстровані квитки 28 березня – 3 квітня відбувалися поступово. Зараз, коли всі операції зі зняття за ці валідації вже завершено, баланс на транспортних картках відображається актуально. Якщо у зв’язку зі списаннями за попередні поїздки, через відсутність коштів на вашій "ЛеоКарт" утворився "мінус", необхідно поповнити картку на відповідну суму, щоб знову нею користуватися", — повідомляють у ЛКП "Львівавтодор".

У комунальному підприємстві додають, що також фактично завершили процес списання грошей за поїздки з банківських карток. Система могла знімати гроші з карток як одноразово за всі поїздки впродовж тих днів, так і різними платежами.

"Важливо: якщо на картці під час спроби списання коштів за проїзд не було необхідної суми, то банк робитиме повторні спроби списання з певною періодичністю. Якщо ж списання коштів з картки було неуспішне, то система е-квитка заблокує картку. Розблокування відбудеться після успішного зняття коштів за проїзд. Тож щоб уникнути блокування картки, потурбуйтесь заздалегідь, аби на рахунку був достатній баланс", — йдеться у повідомленні.

За даними мерії, ще триває робота над відновленням близько 3,5 тис. пільгових профілів, дані яких було ймовірно пошкоджено під час хакерської атаки.

На початок