Народився з важкою патологією: у Львові лікарі сформували хлопцю піднебіння

Народився з важкою патологією: у Львові лікарі сформували хлопцю піднебіння

Народився з важкою патологією: у Львові лікарі сформували хлопцю піднебіння
Пацієнт лікарні "Охматдит". Фото: пресслужба лікарні “Охматдит”/Facebook

У Центрі дитячої медицини лікарні "Охматдит" львівські лікарі разом з американськими спеціалістами 11-річному підлітку, який народився без піднебіння сформували нове з клаптя його щоки.

Про це повідомили на сторінці медустанови у Facebook.

Іллі з Хмельницької області —11 років. Він народився з низкою проблем: односторонньою аномалією голови, деформацією кісток обличчя, м’язів, відсутністю піднебіння і складним варіантом синдрому Пʼєра РобенаВроджена вада розвитку, яка поєднується з розщілиною піднебіння..

Ілля довго лікувався в Україні та за кордоном, але виправити дефекти так і вдавалось.

Тож коли у Центр дитячої медицини лікарні "Охматдит" приїхали дитячі щелепно-лицеві і пластичні хірурги із США, мама хлопчика Олеся вирішила звернутись за допомогою сюди.

"Вада все життя заважала Іллі дихати, їсти, але він пристосувався, йому було важко говорити, звуки виходили більше носом і не всі його розуміли. Але ми не здавалися і шукали порятунок для сина, тож коли почули про американську місію, відразу приїхали до Львова, повірили львівським лікарям, що їм вдасться закрити дефект", — розповіла мама підлітка.

Хірургам вдалося відновити анатомію. З клаптя зі щоки вони сформували повноцінне піднебіння, яке надалі ростиме разом з хлопцем.

Операція минула успішно. Далі пацієнта чекає реабілітація.

На початок