У Львові розробили карту доступності для людей з інвалідністю

У Львові розробили карту доступності для людей з інвалідністю

У Львові розробили карту доступності для людей з інвалідністю. Там позначили музеї, ресторани, торгові центри, медзаклади та інші місця, де можна безперешкодно пересуватися на кріслі колісному. Знайти її можна на офіційному туристичному сайті Львова. Крім того, у місті проводять навчання для представників сфери гостинності щодо того, як зробити їхні заклади більш доступними для людей з інвалідністю.

Більше про це дізнавалося Суспільне.

Сергій Калитюк – ветеран російсько-української війни. Після поранення у 2014 році чоловік пересувається на кріслі колісному. Розповідає, що вирішив відвідати декілька закладів у центрі міста і водночас перевірити їх на інклюзивність. Однією з таких локацій став Львівський муніципальний мистецький центр. Там Сергій оглядає виставку про українську музику та ділиться враженнями про доступність будівлі.

"Зайти є можливість, всередині пересуватись є можливість. Туалет також доступний. На вході добре ручку зробити, щоб людина сама закрила двері, бо там немає дотягу. І вона сама не закривається", — каже ветеран.

Цей мистецький центр намагалися облаштувати доступним для всіх: не лише для людей, які пересуваються на кріслах, а й для незрячих, розповідає директорка центру Ляна Мицько.

"Культура має бути доступною для людей у будь-якому стані. І це стосується тих, хто ходить на кріслах колісних, з одного боку. З іншого боку, працюємо теж із слабозорими і з людьми з відсутнім зором. І, відповідно, ми робили контрастні кути. В нас є тактильна мапа", — розповідає Ляна Мицько.

Сергій Калитюк у мистецькому центрі
Сергій Калитюк у мистецькому центрі. Фото: Ольга Іващук/Суспільне Львів

Після мистецького центру Сергій Калитюк вирушає на площу Ринок, шукаючи інклюзивний заклад харчування. Та для цього чоловіку доводиться оминати бруківку і дещо подовжувати маршрут. На одній з вулиць ветеран заходить у паб. Сергієві показують столик, де від може не пересідати з крісла колісного. Нещодавно цей заклад зробили більш безбар’єрним, розповідає офіціант Вадим Устінов.

"Ми покращили все, починаючи з входу. Потім — туалет. Рівна підлога, столи. Людина може зайти, скористатися санвузлом просто так, не стаючи навіть відвідувачем, і вільно переміщатися. В нас всі столи — або бокова посадка може бути тут, або є один стіл, де людина може сісти за стіл", — говорить Вадим Устінов.

Сергій Калитюк біля входу в паб
Сергій Калитюк біля входу в паб. Фото: Ольга Іващук/Суспільне Львів

Сергій Калитюк коментує, наскільки йому зручно було потрапити у заклад:

"Саме в закладі гарні умови: досить широкі проходи, доступний санвузол. Єдине, що саме дійти сюди … ну, не так комфортно, як хотілося би. Бо треба переходити все рівно через бруківку, через там якісь бордюри".

Зараз на площі Ринок облаштовують так звані "доріжки доступності" за гроші благодійників. Для цього переукладають та шліфують частину бруківки, аби зробити її рівнішою та зручнішою для пересування. Також Львівський туристичний офіс розробив мапу доступності, де позначені інклюзивні готелі, кафе, ресторани, музеї та інші місця – загалом близько сотні.

"Там є кілька категорій. Категорії "кафе" і "ресторани", "готелі". Готелі також є двох категорій. Це ті, в яких є номер для людей з інвалідністю. А також ми зараз активно працюємо з готелями над тим, щоб їхній вхід був доступний. А також, щоб у їхньому холі була вбиральня загального користування безбар’єрна", — зазначає керівниця міського управління туризму Христина Лебедь.

Сергій Калитюк на площі Ринок
Сергій Калитюк на площі Ринок. Фото: Ольга Іващук/Суспільне Львів

Крім того, за словами Христини Лебедь, від літа минулого року у Львові тривають навчання для готельєрів і рестораторів щодо доступності та безбар’єрності.

На початок