У львівському центрі реабілітації "Superhumans" відкрили відділення реконструктивної хірургії

У львівському центрі реабілітації "Superhumans" відкрили відділення реконструктивної хірургії

У львівському центрі реабілітації "Superhumans" відкрили відділення реконструктивної хірургії
Операційна у центрі Superhumans, 27 лютого 2024. Фото: Ірина Мочульська / Суспільне Львів

У центрі "Superhumans" відкрили нове відділення реконструктивної хірургії. Там стартував другий етап спеціальної міжнародної медичної місії — французькі хірурги оперуватимуть разом із двома командами українських медиків — зі Львова та Києва.

Більше розповіла директорка центру "Superhumans" Ольга Руднєва.

Фахівці оперуватимуть цивільних і військових, які отримали травми обличчя під час війни. Місія буде і навчальною — українські лікарі перейматимуть знання у реконструктивній хірургії й обмінюватимуться власним досвідом, зокрема в роботі з мінно-вибуховими травмами.

Це другий етап міжнародної медичної місії. Перший відбувся влітку 2023 року. Тоді французькі лікарі проконсультували 55 пацієнтів.

Валерій — один із перших, кого оперуватимуть у межах українсько-французької місії в новому відділенні реконструктивної хірургії. Чоловік родом із Маріуполя, воював у 92 бригаді. Внаслідок бою на початку 2023 року він отримав травму обличчя. Зараз Валерій готується до ще однієї операції.

Пацієнт центру Superhumans Валерій, 27 лютого 2024.
Пацієнт центру Superhumans Валерій, 27 лютого 2024. Фото: Ірина Мочульська / Суспільне Львів

"Численні поранення всіх кінцівок були, але найважче – це щелепа, нижня щелепа. Мої хлопці, слава Богу, винесли мене. Тому що там йшло вже на хвилини. Завтра планується операція, першочергово, й буде відновлюватися нижня щелепа. І далі буде ще декілька операцій", — розповідає Валерій.

У новому відділенні реконструктивної хірургії є різні види палат та дві операційні зі спеціальним обладнанням.

"Це дуга – саме під час операцій ми можемо робити рентген-знімок і в 3D-моделі дивитися на нашого пацієнта і правильно ставити імпланти. Це дає можливість знизити рівень того, що імплант буде поставлений некоректно, там на міліметр, пів міліметра не в ту сторону", — каже директорка центру Superhumans Ольга Руднєва.

Обладнання в операційній центру Superhumans, 27 лютого 2024.
Обладнання в операційній центру Superhumans, 27 лютого 2024. Фото: Ірина Мочульська / Суспільне Львів

Французькі медики працюватимуть на цьому етапі до 8 березня і прооперують вісім попередньо відібраних пацієнтів. Вчора, 26 лютого, в центрі провели першу тестову операцію.

Медичний директор центру Superhumans Андрій Віленський, 27 лютого 2024.
Медичний директор центру Superhumans Андрій Віленський, 27 лютого 2024. Фото: Ірина Мочульська / Суспільне Львів

"Це пацієнти зі складними травмами обличчя, яким на сьогодні в Україні допомога надавалась фрагментарно. Тобто, у нас такої послуги комплексної не було", — каже медичний директор центру Superhumans Андрій Віленський.

"Ми вже оглянули пацієнтів, яких буде прооперовано впродовж двох тижнів. Ми усвідомили, що травми, нанесені цим пацієнтам, є насправді складними та глибокими. Щелепно-лицева хірургія, на жаль, є такою давньою французькою традицією з часу Другої світової війни", — розповідає професорка університету Сорбонна Хлоі Бертолюс.

Професорка університету Сорбонна Хлоі Бертолюс, 27 лютого 2024.
Професорка університету Сорбонна Хлоі Бертолюс, 27 лютого 2024. Фото: Ірина Мочульська / Суспільне Львів

Французька команда хірургів працюватиме з українськими командами зі Львова та Києва впродовж п'яти років. Зараз у черзі на операції в центрі Superhumans — понад 500 пацієнтів. 200 із них уже проконсультували.

На початок