"Почну бігати як раніше": пацієнти центру "Superhumans" у Львові випробували спортивні протези

"Почну бігати як раніше": пацієнти центру "Superhumans" у Львові випробували спортивні протези

Сьогодні, 10 лютого, в центрі протезування й реабілітації "Superhumans" відбулося тренування у формі спортивної гри. Так пацієнти центру випробували спортивні протези.

Суспільне поспілкувалося із пацієнтами, які проходять реабілітацію.

Дмитро Маляренко з Нікополя. Він воював у складі добровольчого батальйону й отримав поранення на Донецькому напрямку. Наразі проходить реабілітацію у центрі "Superhumans". Дмитро каже, що свій звичний протез освоїв на 80 відсотків. Сьогодні ж випробовував бігову стопу.

"Це як дві різні машини, одна більш для того, одна більш для того, але зараз буду пробувати. В принципі, супер відчуття. Це буде здорово, якщо я почну бігати як раніше", — розповідає Дмитро Маляренко.

Інший пацієнт Сергій Телегера поділився, що почав ходити на протезах одразу як тільки їх отримав. На нових теж одразу побіг.

Сергій Телегера, 10 лютого 2024.
Сергій Телегера, 10 лютого 2024. Фото: Іванка Дусько / Суспільне Львів

"Там двохточкова система навантаження, тобто є і п’ятки, й носок, а тут тільки одна точка. В порівнянні — наче ти на носочках весь час стоїш", — каже Сергій.

Василь Барилюк займався бігом до поранення, яке отримав на Запорізькому напрямку. Зараз він проходить реабілітацію і готується брати участь у змаганнях Повітряних сил США.

"Я попав у збірну, в тридцятку. В березні будемо летіти й змагатися за Україну. Складемо американцям конкуренцію і покажемо Україні й всьому світу на що люди спроможні без кінцівок", — розповів Василь.

Пацієнти реабілітаційного центру "Superhumans" випробували спортивні протези під час тренування. На ньому був присутній і засновник компанії, яка виготовляє протези. Лассе Мадсен розповів, що займався гімнастикою до того як втратив ногу. Чотири роки тому він звільнився з роботи, щоб займатись створенням спортивних стоп.

Спортивні протези, 10 лютого 2024.
Спортивні протези, 10 лютого 2024. Фото: Іванка Дусько / Суспільне Львів

"Я думаю, дуже важливо бути тут і показати нашу підтримку українцям, але також зрозуміти потреби. Ми тут тільки п'ять місяців і ми дізнались, що тут потребують інших протезів. Моя команда зараз у Данії працює над створенням протезів, які спеціалізуватимуться на випадках, які ми бачимо тут, в Україні. Ми робитимемо все, що ми можемо, щоб допомогти вам", — каже Лассе Мадсен.

За словами Лассе, вони співпрацюють із реабілітаційним центром п'ять місяців і передали близько 250 протезів.

На початок