На Львівщині 13-річний волонтер зібрав понад два мільйони гривень на ЗСУ

На Львівщині 13-річний волонтер зібрав понад два мільйони гривень на ЗСУ

13-річний Дмитро Катаман зібрав понад два мільйони гривень на ЗСУ. Хлопець захотів волонтерити після того, як до війська пішов його батько. Відтоді Дмитро збирає гроші щодня.

Про це Суспільному розповіла мама Дмитра Анна Катаман.

Щодня після уроків Дмитро виходить у центр міста Стрий із розкладним столиком і сувенірами, які роздає за найбільші донати. За його словами, більше донатів вдається зібрати в будні дні.

Дмитро Катаман, 19 лютого 2024.
Дмитро Катаман, 19 лютого 2024. Фото: Ірина Мочульська / Суспільне Львів

"В будні дні набагато більше людей, тоді різниця донатів у два-три рази. В основному найбільше потрібно було — це автомобілі. А з самого початку були дуже потрібні одяг, дрони, тепловізори, бо на той момент нічого не було", — каже Дмитро Катаман.

Хлопець збирав гроші на Львівщині й у Києві. Дмитро підрахував, що за майже два роки зібрав понад два мільйони гривень у співпраці із військовими.

Анна Катаман, 19 лютого 2024.
Анна Катаман, 19 лютого 2024. Фото: Ірина Мочульська / Суспільне Львів

"Він спочатку по дві, три, чотири, по п'ять годин стояв зі скринькою в руках. Потім я йому кажу – давай я тобі куплю столик, щоб тобі легше було. Бо ти ж не будеш по п'ять годин стояти зі скринькою. І так його процес почав продовжуватись. Багато військових до нього звернулись", — розповіла мама волонтера Анна Катаман.

Зараз Дмитро збирає на ще одне авто – мікроавтобус для військових медиків, щоби вони могли евакуювати поранених. Волонтерство хлопець вважає своїм обов'язком.

На початок