Через три роки буде краса: як ветеран війни розвиває власну ферму на Львівщині

Через три роки буде краса: як ветеран війни розвиває власну ферму на Львівщині

Ветеран війни Роман Качалаба разом з дружиною відкрив сімейну екоферму в селі Ситихів завдяки ваучерній підтримці Львова. Подружжя отримало від міста 300 тисяч гривень і придбали для розвитку власної справи модульний вагон-кухню.

Про це Суспільному розповів Роман Качалаба.

Роман Качалаба зараз займається фермерством – розводить свиней. Чоловік був учасником Майдану, у 2014 році пішов добровольцем в АТО й потрапив у 24 окрему механізовану бригаду. З початком повномасштабного вторгнення Роман долучився до 125 бригади ТРО.

"Останній раз прилетіла ракета, там де ми були в Торському. Прилетіло чи з танка, чи з чого – півбудинка розбило, слава Богу не було поранень, але така легенька контузія", — каже Роман Качалаба.

Після контузії він звільнився й повернувся у рідний Ситихів, де вирішив зайнятися фермерством. Разом з дружиною вони започаткували сімейну екоферму.

Роман Качалаба готує їжу для поросят, 9 лютого 2024.
Роман Качалаба готує їжу для поросят, 9 лютого 2024. Фото: Ольга Дейнека / Суспільне Львів

"Я рішив зробити свиноферму. Тут все стоїть на 12 вольт – електропастух, сонячна станція на даху є, куплена за свій рахунок. Потрошки-потрошки буду розвивати свою ферму. Хоча вона зараз пустир, можна сказати, але через роки три буде тут красота", — каже ветеран.

За ваучер від міста розміром 300 тисяч гривень Роман купив вагончик, у якому живе й готує їжу поросятам. Свою ферму чоловік лише розбудовує: на господарстві має 20 свинок, а ще двох котів і собаку, яку Роман забрав з ЛКП "Лев".

Вагончик, куплений за ветеранський ваучер, 9 лютого 2024.
Вагончик, куплений за ветеранський ваучер, 9 лютого 2024. Фото: Ольга Дейнека / Суспільне Львів

Ваучери від Львівської міської ради на розвиток або започаткування бізнесу минулого року отримали 27 ветеранів на загальну суму 7,2 мільйона гривень. Цього року ветерани зі Львова також можуть отримати до 300 тисяч гривень, повідомила керівниця департаменту економічного розвитку Львова Інна Свистун.

"Хто може звертатися із заявою – це може бути або ветеран, або його дружина, або ветеранка, або її чоловік. Може бути також батьки, якщо ветеран/ветеранка не одружені або хтось з повнолітніх дітей. Вони мають бути мешканцями Львівської територіальної громади, а також мати посвідчення учасника бойових дій", — каже Інна Свистун.

Подавати документи на ветеранський ваучер можна до 1 березня.

На початок