Перейти до основного змісту
Відчуття тяглості і єдності: у львівському "Домі Франка" колядувала ватага з Криворівні

Відчуття тяглості і єдності: у львівському "Домі Франка" колядувала ватага з Криворівні

Щороку гуцули з Криворівні приїжджають колядувати до львівського музею "Дім Франка". Всі кошти за коляду ватага передасть на потреби Збройних сил України.

Як це було цьогоріч, дізнавалося Суспільне.

Ватага колядників з Криворівні приїхала з трембітами і в традиційному вбранні. Чоловіки заспівали в "Домі Франка" гуцульську коляду.

"Куплетів дуже багато. І пісень є багато. Різні є пісні, і можна сказати, що в кожному селі трохи міняється. Тема одна: прославлення Христа, поздоровлення ґаздів з Різдвом Христовим. Коляди є за померлі душі, є коляди за здоров'я. На Різдво прийшли колядувати, а на ВидорщіСвято Богоявлення, Водохреща… Можливо, ходили і до Стрітення. Але до Видорщ ходили, бувало, що й додому не верталися. Ходили, гостювали одне в одних. Ну, може тому, що в нас так природно складено", — розповів колядник Микола Потяк.

Колядники із Криворівні у музеї "Дім Франка", 3 січня 2024.
Колядники із Криворівні у музеї "Дім Франка", 3 січня 2024. Фото: Ольга Іващук / Суспільне Львів

"По Криворівні у нас також пішли колядницькі партії. І усі кошти, які заколядують, ідуть на армію, на ЗСУ. Так само і тут. Зараз такий час, що мусимо", — каже провідник ватаги Андрій Розвадовський.

Колядників з Криворівні запрошують у "Дім Франка" з 2017 року, розповідає директор музею Богдан Тихолоз.

"Це дуже добра традиція, яка дає нам відчуття тяглості і відчуття єдності. Ми розуміємо, що Україна велика – від гір до степів, від півночі до півдня, від заходу до сходу – ми є єдиною нацією, яка колядує!", — каже Богдан Тихолоз.

Після Львова ватага колядників попрямує до села Нагуєвичі, де народився письменник Іван Франко.

Топ дня

Вибір редакції

На початок