У Львові продовжують відновлювати укриття радянського періоду

У Львові продовжують відновлювати укриття радянського періоду

У Львові продовжують відновлювати укриття радянського періоду
Вхід в укриття на вулиці Похилій, 13 грудня 2023. Фото: Ольга Іващук / Суспільне Львів

У Львові триває відновлення закинутих захисних споруд, які будували в радянський період. Зокрема, вже відремонтували укриття на 200 людей, що на вулиці Похилій. Також містяни почали облаштовувати укриття в будівлі 1950-х років на вулиці Поповича.

Більше дізнавалося Суспільне.

На вулиці Похилій відновили захисне укриття, якому понад 50 років. Ремонт розпочали наприкінці літа. За словами керуючої справами виконкому міської ради Наталії Алєксєєвої, на роботи витратили 2 мільйони 900 тисяч гривень.

"Ми заново повинні були відбудовувати входи. Ми заново повинні були прокладати воду і водовідведення. Ми заново повинні були робити всю систему і електроживлення, і все, що з тим пов’язано", — розповіла Наталія Алєксєєва.

Площа цього укриття — 220 квадратних метрів. Там може перебувати 200 людей. В укритті облаштували санвузли, встановили кнопку виклику поліції, підключили Wi-Fi. Для дітей створили спеціальний дитячий куточок з розмальовками та головоломками.

Директорка комунального ремонтно-аварійного підприємства Ірина Мауль каже, що в укритті є запас води, а також система вентиляції, яка дозволяє очищати повітря й дає підігрів. Також приміщення обладнали автоматизованою системою охорони — двері відчиняються, коли лунає сигнал "Повітряна тривога". Відчинити сховище можна й за допомогою звичайних ключів.

Наталія Алєксєєва каже, що старі укриття будуть оновлювати й наступного року:

"В нас по програмі загалом передбачено 12 об’єктів. Цього року ми вже прийняли ще один об’єкт з державної власності. Цей об’єкт є на Стрийській, 109. Це є приміщення автовокзалу".

Укриття на вулиці Поповича облаштували самотужки мешканці прилеглих будинків. Споруда збудована наприкінці 1950-х років, каже голова ОСББ "Поповича, 8" Ярослав Гоменюк.

"Проблеми у вентиляції, бо нема чим дихати, як тут люди приходять. Цвіль кругом. Опалення нема ніякого в зимовий період, холодно дуже. Ми вже не кажемо про якісь меблі, бо тут вже понаносили своїх крісел", — розповідає він.

За словами Ярослава Гоменюка, в укритті є вісім кімнат площею понад 20 метрів. Голова ОСББ каже, що жителі самі замінили старі труби й встановили два унітази.

Наталія Алєксєєва каже, що в 2024 році це укриття почнуть ремонтувати в першу чергу. В міській раді Львова вже склали кошторис на роботи.

На початок