На Львівщині відреставрують палац XVIII століття: там буде дитячий центр

На Львівщині відреставрують палац XVIII століття: там буде дитячий центр

На Львівщині відреставрують палац XVIII століття: там буде дитячий центр
Палац Скшинських-Чорторийських. #DailyLviv.com

У селищі Журавно Львівської області відреставрують палац Скшинських-Чорторийських. У споруді XVIII століття відкриють обласний центр соціальної реабілітації дітей.

Про це повідомили на сайті Львівської ОВА.

Реставраційно-ремонтні роботи розпочнуться навесні 2024 року, їх проводитимуть благодійна організація Hope UA, Львівська ОВА та Львівська обласна рада.

Палац Скшинських-Чорторийських перебуває в частково аварійному стані. У відреставрованому палаці обладнають Центр соціальної реабілітації та психологічної допомоги Hope for Kids. Реставрація буде коштувати 3 мільйони доларів.

До фінансування залучать благодійників: партнерську організацію Health Net TPO та грантову програму Міністерства закордонних справ Нідерландів.

У палаці відновлять зовнішнє і внутрішнє оздоблення. Окрім цього, представниця благодійного фонду Hope UA Анна Ткачик розповіла на пресконференції, що там планують облаштувати укриття, їдальню, зони відпочинку, актові зали, навчальні та терапевтичні кабінети. Центр зможе надавати послуги 200–250 дітям на місяць.

Насамперед Центр соціальної реабілітації дітей допомагатиме дітям із посттравматичним стресовим розладом або з травмою війни: тим, що пережили окупацію, стали свідками або жертвами насильства, зазнали втрат.

Вже понад пів року благодійний фонд організовує програму психологічної стабілізації та реабілітації дітям. Її успішно пройшли вже більш ніж 120 дітей.

Про палац Скшинських-Чорторийських

Палац у Журавному збудували наприкінці XVIII століття, проте в 1904 році він згорів.

Тодішній власник Журавного Антоній Скшинський збудував поруч новий палац у стилі неоренесансу. Його фасад оздоблений ліпниною з елементами ампіру — алегоріями на військову тематику, маскаронами лицарів, а також гербовими картушами.

У міжвоєнний період споруду перебудували останні власники Чорторийські — представники княжого роду литовсько-руського походження, який згодом сполонізувався.

За часів радянської влади у палаці відкрили протитуберкульозний санаторій. У 2004 році приміщення сильно постраждало від пожежі, й наразі залишається пустим. Дітей перевели у новіші корпуси.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок