У Львові, біля приміщення обласної ради, де триває ХХ позачергова сесія, зібралися учасники мітингу "Спочатку дрони, потім стадіони". Вони виступають проти некритичних витрат з місцевого бюджету, натомість пропонують виділяти гроші на потреби ЗСУ.
Про це повідомляє з місця події кореспондентка Суспільного.
Під час сесії мають розглянути питання про фінансування Збройних сил України, Національної гвардії та інших військових формувань і виконання обласного бюджету у 2023-2024 роках.
Люди вигукують "Гроші — ЗСУ". Із собою вони принесли плакати із закликами: "Наші податки — на наш захист", "Дітям потрібні живі батьки, а не автобуси "Школярик" та інші.
Організатор пікету, громадський активіст Святослав Літинський має виступити перед депутатами.
"Ми прийшли до Львівської обласної ради, щоби підтримати ухвалення рішення про зупинку непріоритетних витрат цього року і планування підтримки армії на наступний рік. Є два проєкти рішень, які розглядаються, ми в цих проєктах запропонували правки для того, щоб зробити їх ефективнішими", — розповів Святослав Літинський у коментарі Суспільному.
Також він уточнив про обмеження яких саме непріоритетних видатків йде мова:
"Ми хочемо зупинити всі непріоритетні видатки — перестати фінансувати об'єкти, які не будуть добудовані ні цього, ні наступного року. Друге — щоб у рішенні обласної ради було вказано чітко, як буде фінансуватися армія наступного року (у відсотковому співвідношенні, чи у визначеній сумі). Також ми просимо гроші, які цьогоріч виділяють на ЗСУ, але які не будуть використані, через те, що тендери можуть тривати 2-3 місяці до поставки товарів. Просимо ці гроші автоматично перенести на наступний рік".
Також учасники мітингу хочуть залучити депутатів до контролю рішень Львівської обласної ради.
Під час сесії депутати проголосували за обмеження непершочергових видатків з обласного бюджету, а також вирішили, що проєкт бюджету у 2024 році будуть затверджувати на сесії, а не у Львівській ОВА. "За" таке рішення проголосували всі 60 депутатів.
"Ми проголосували рішення про те, щоб збільшити підтримку наших Збройних сил України та збройних формувань Львівщини. Сьогодні на засіданні було внесено багато правок. Окрім того, що у ньому передбачалося 75% від вільних залишків, які будуть сформовані на початок 2024 року. Також будуть скеровані з перевиконання, 50%. Також до того додалися 50% від надходжень від приватизації майна і 19,9% від надходжень загальних програм", — розповів депутат Львівської обласної ради Святослав Стефанків.
Він також додав, що передбачити суму, яку виділять на потреби армії, неможливо, тому її визначатимуть у відсотковому співвідношенні.
Також під час сесії депутати створили тимчасову контрольну комісію з вивчення питання щодо ефективного використання грошей обласного бюджету і ситуації у сфері ввезення та надання гуманітарної допомоги, а також функціонування інформаційної системи "Шлях".
За результатами роботи тимчасова комісія подасть до обласної ради звіт та пропозиції щодо питань, які належать до її компетенції. Про це розповів в.о. голови Львівської обласної ради Юрій Холод.
До складу тимчасової контрольної комісії увійшло 11 депутатів з усіх фракцій обласної ради. Очолив комісію Назарій Сумало.