Сьогодні, 3 листопада, у Львові вдев’яте відбувся мітинг "Спочатку дрони, потім стадіони" проти некритичних витрат обласною військовою адміністрацією. Учасники зібралися біля пам’ятника Шевченкові та рушили через площу Ринок ходою до Львівської ОВА.
Чого вимагають львів'яни та як відреагували посадовці, дізнавалося Суспільне.
Розпочали свій рух активісти від пам’ятника Шевченку, що на проспекті Свободи. До ходи долучився 8-річний Ілля, щоб підтримати брата-військовослужбовця.
"Щоби виділяли кошти на автівки для Збройних сил України. Я хочу зробити свою мету —зібрати на 10 автівок. Вже зібрав 90 тисяч гривень, ще нічого не купили, нам не вистачає 45 тисяч гривень", — говорить Ілля.
Діана на пікет приходить вже втретє.
"Тому що я з Донецька і дуже хочу додому. Я дуже хочу, щоб більше людей знало про ці акції, щоб всі долучалися до цієї перемоги", — каже учасниця пікету.
Учасники акції пройшли ходою через центр міста та зупинилися біля Ратуші. До них вийшов перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко. За його словами, цього року з міського бюджету на підтримку військовослужбовців виділили понад два мільярди гривень.
"Завдяки додатковому аналізу некритичних видатків було скасовано від 7 до 10% різного роду закупівель, які не є критичними. Ми готові зустрічатися, звітувати, тому що кошти Львівської міської ради, ще раз підтверджу, не є кошти міської ради, це є кошти громади міста Львова", — говорить Андрій Москаленко.
Наступною зупинкою стала обласна військова адміністрація. Учасники хотіли почути від голови ОВА Максима Козицького, скільки грошей із обласного бюджету виділяють на непріоритетні закупівлі. Та до людей вийшов заступник голови ОВА Іван Собко.
"За жовтень мали виділити 100 мільйонів гривень на потреби ЗСУ. Але скерували лише половину військовим частинам. 50 мільйонів ми скерували на соцзахист", — зазначає Іван Собко.
Такий пікет відбувся вже вдев'яте, розповідає організатор акції Святослав Літинський. Учасники виступають проти витрат з бюджету, що не є критичними, і вимагають скасувати тендери на закупівлі, які, на їхню думку, є недоцільними під час війни.
"Минулого року ми 25 мільйонів лише виділили, цього року до наших мітингів планували на весь рік 96 мільйонів лише. І після наших мітингів 50 мільйонів додали. І вони кажуть: розходьтеся, достатньо 50 мільйонів. Мені особисто таке не підходить, вам підходить?" — говорить організатор акції.
Поки тривав мітинг, в обласній адміністрації відбулося третє засідання робочої групи з контролю належного використання бюджетних коштів. Згідно з повідомленням на сайті Львівської ОВА, на засіданні розглянули 18 закупівель. І, за результатами обговорень, скасували закупівлі майже на 20 млн грн.