"Спочатку дрони, потім стадіони": учасники акції у Львові вимагатимуть звільнення начальника ОВА

"Спочатку дрони, потім стадіони": учасники акції у Львові вимагатимуть звільнення начальника ОВА

"Спочатку дрони, потім стадіони": учасники акції у Львові вимагатимуть звільнення начальника ОВА
Фото: LesKasyanov

Сьогодні, 27 жовтня, біля Львівської обласної військової адміністрації відбувся восьмий мітинг у межах акції проти некритичних витрат з бюджету — "Спочатку дрони, потім стадіони".

Про це повідомив Cуспільному громадський активіст Святослав Літинський.

За його словами, до учасників акції вийшов керівник апарату Львівської ОВА Тарас Грень, який повідомив, що сьогодні, 27 жовтня, у військовій адміністрації розглядали питання щодо виділення додаткових 50 млн грн на військові частини.

"Я з внутрішніх джерел знаю, що це справді так є. На жаль, невідомо, чи це розширення бюджету. Адже цьогоріч на армію планували виділити 96 млн грн з 7 млрд доходів бюджету. Відомо, що ОВА вже виділила 40 млн грн. І невідомо чи зараз виділяють додаткові гроші, чи ті, які і так мали виділити", — каже Святослав Літинський.

Святослав Літинський додав, що під час акції вирішили створити петицію до Президента України про зняття з посади начальника Львівської ОВА Максима Козицького.

"Це зняття ініціювали, оскільки він не відповідає потребам воєнного часу. Планую зареєструвати її в понеділок-вівторок (30-31 жовтня, — ред.). Наприклад, ми маємо відповідь однієї з рад — Ходорів кажуть, що проблем немає, а у нас є відповідь — ми знаємо, що Ходорів за 10 млн цього року, а загалом за 70 чи 80 млн грн почав будувати спорткомплекс", — каже Святослав Літинський.

Також Святослав Літинський додав, що основна вимога активістів — виконувати рішення обласної ради про виділення 75% військового ПДФО на потреби військових від 19 вересня 2023 року.

У коментарі Суспільному перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик підтвердив, що Львівська ОВА планує виділити додаткові 50 млн грн на потреби безпеки.

"Зараз готується розпорядження начальника Львівської ОВА про збільшення фінансового ресурсу на програму "Безпечна Львівщина". Саме через цю програму фінансуються військові і загалом сектор безпеки. Це додаткові гроші, з урахуванням яких ресурс цієї програми становитиме 386 млн грн. З пам'яті скажу, що 86 млн грн з цієї програми — кошти на підтримку двох львівських бригад територіальної оборони", — каже Андрій Годик.

За словами Андрія Годика, станом на цей час з бюджету області на фінансування програми вже витратили близько 300 млн грн.

Також він додав, що інформацію про закупівлю у Ходорові слід перевірити.

5 жовтня начальник Львівської ОВА видав розпорядження про заборону фінансування непершочергових видатків.

На початок