На рахунки шахти "Надія" надійшло 5 мільйонів гривень, гірники продовжують протести

На рахунки шахти "Надія" надійшло 5 мільйонів гривень, гірники продовжують протести

На рахунки шахти "Надія" надійшло 5 мільйонів гривень, гірники продовжують протести
. Суспільне Львів

ПАТ "Центренерго" перерахувало ПрАТ "Шахта "Надія" 5 млн грн, які буде направлено на виплату боргів із зарплати. Про це повідомили на сайті Кабміну.

"Міністерство енергетики звернулося до ПАТ "Центренерго" з пропозицією надати авансовий платіж сумою 5 млн грн за вугільну продукцію шахти "Надія". Кошти вже надійшли на рахунки шахти. Вони будуть направлені на виплату зарплати гірників", — йдеться у повідомленні.

Окрім цього, 31 серпня, за зверненням Міненерго, ДП "Калуська ТЕЦ-НОВА" перерахувало шахті "Надія" 3,7 млн грн, які також направлено на виплату заробітної плати.

Тим часом 18 шахтарів шостий день продовжують протестувати під землею. Про це у коментарі Суспільному повідомив голова профспілки шахти "Надія" Руслан Віхоть. За його словами, учора гірникам надійшли гроші. Проте їм досі не виплатили зарплату за квітень, травень, червень і серпень.

Як розповіла дружина гірника шахти "Надія" Наталія Цигелик, вранці двох шахтарів підняли на поверхню через погіршення стану здоров'я.

"У шахті ще залишаються 18 хлопців. Інші їдуть блокувати ЛОДА. Вчора ( 2 вересня, —ред.) їм закрили залишок березня і липня, це 18 і 13%. Приблизно 6 тисяч гривень виплатили моєму чоловікові", — сказала Наталія Цигелик.

Як раніше повідомили на сайті Кабміну, фінансовий аудит ПрАТ "Шахата "Надія", проведений фахівцями Міненерго, виявив численні порушення у діяльності попереднього керівництва підприємства, що призвели до значних збитків і заборгованості із заробітної плати гірникам.

Цей борг складає близько 50 млн грн. Міністерство передало матеріали аудиту у Генпрокуратуру і Службу безпеки України для подальшого розслідування порушень.

Що відомо

  • 48 шахтарів шахти "Надія" 28 серпня не піднялися на поверхню. Вони вимагали, аби їм виплатили заборгованість із березня до серпня.
  • 30 серпня трьом гірникам шахти "Надія", які протестували під землею, стало погано. Підтримати чоловіків прийшли їхні жінки з дітьми.
  • 1 вересня у селі Сопошин, що за 25 кілометрів від Львова, гірники шахти "Надія" та їхні родичі перекрили дорогу Львів-Рава-Руська. 2 вересня продовжили страйк.
  • За словами виконувача директора шахти “Надія” Ігоря Пиляя, працівникам шахти заборгували 54 мільйони гривень. Через борги на підприємстві - відтік кадрів. Лише з червня звільнилося пів сотні людей.
На початок