У Львові запрацював офіс проєкту "Mariupol Reborn"

У Львові запрацював офіс проєкту "Mariupol Reborn"

У Львові запрацював офіс проєкту "Mariupol Reborn"
. Суспільне Львів

У Львові запрацював офіс проєкту "Mariupol Reborn". Відкриття відбулося у межах Lviv Urban Forum, що триватиме у Львові до 30 червня. Як повідомив міський голова тимчасово окупованого Маріуполя Вадим Бойченко, це перший із трьох таких офісів. Інші два будуть у Дніпрі та Варшаві.

Мер тимчасово окупованого українського Маріуполя Вадим Бойченко презентував план, за яким мають після деокупації відновлювати місто. Планують робити це у кілька етапів.

"Це план негайної відповіді. Наприклад, ми завтра або після завтра, або до кінця року повертаємося в український Маріуполь. І ми маємо сформувати відповідь – що ми там маємо робити. Скільки ми маємо взяти з собою людей. Яка комунальна техніка має з нами поїхати. Друга складова дуже важлива, з якою ми тут знаходимося – це формування такої архітектурної моделі майбутнього Маріуполя", — розповів міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.

У Львові запрацював офіс проєкту "Mariupol Reborn": що відомо
Вадим Бойченко — міський голова Маріуполя. Суспільне Львів

Долучають до планів відновлення Маріуполя самих його мешканців, які змогли евакуюватись. А також і українських та закордонних архітекторів. Серед них Вікторія Тітова — керівниця одного із архітектурних бюро, що працювали у Маріуполі з 2017 року.

"Відбудова — це не означає, що нам треба відбудувати кожну стіну, яка стояла раніше в місті. Відбудова — це відбудова життя в першу чергу, а не стін. І наше завдання – розробити таку візію, яка б зробила місто привабливим для життя. Щоб туди і маріупольці повернулись, і нові мешканці туди захотіли переїхати", — каже директорка Урбан бюро Вікторія Тітова.

У Львові запрацював офіс проєкту "Mariupol Reborn": що відомо
У Львові запрацював офіс проєкту "Mariupol Reborn": що відомо. Суспільне Львів

З Нідерландів до Львова із планом відродження Маріуполя приїхав архітектор Фулко Трефферс.

"Дуже важливо розпочинати із роздумів про розвиток майбутньої економіки міста. Це такий двигун того, щоб люди повернулися у Маріуполь. Бо це буде не лише гарна територія, гарне місто, прекрасне море і все навколо. Але важлива також наявність доброї роботи там, щоб люди могли отримувати там гарні зарплати", — каже доктор архітектури з Нідерландів Фулко Трефферс.

У Львові запрацював офіс проєкту "Mariupol Reborn": що відомо
Доктор архітектури з Нідерландів Фуко Трефферс. Суспільне Львів

За словами міського голови Маріуполя Вадима Бойченка, "Mariupol Reborn" — поки є наймасштабнішим в Європі проєктом із повного відродження міста з часів Другої світової війни.

Відкрили офіс у межах Lviv Urban Forum, що триватиме у Львові до 30 червня. Це форум про відновлення та розвиток міст та сіл в Україні, зокрема тих, що частково або повністю зруйновані під час бойових дій.

На початок