"Допомога треба і дітям, і дорослим": як працює львівський центр підтримки "Я — Маріуполь"

"Допомога треба і дітям, і дорослим": як працює львівський центр підтримки "Я — Маріуполь"

"Допомога треба і дітям, і дорослим": як працює львівський центр підтримки "Я — Маріуполь"
. Суспільне Львів

На вихідні у Львові, на площі Галицькій, 15 запрацював центр підтримки переселенців "Я – Маріуполь". Там переселенцям з Маріуполя надають гуманітарну, інформаційну, консультаційну, медичну та психологічну допомогу. Про це Суспільному розповіла координаторка центру Ольга Пікула.

Раніше Тетяна Бурак жила у Маріуполі. Жінка розповідає, 27 лютого потрапила разом з чоловіком під обстріл і отримала поранення. Після цього півтора місяця провела у маріупольській лікарні.

"Там нас прооперували і ми більшість цих днів були у лікарні, коли по ній поцілили, оце все переживали. Бачили, як поруч розстрілювали будинки, бачили, як горіли ці будинки. Потім, коли було пряме попадання, десь 13 березня, то ми всі спустилися в підвал і тоді зайшли "ДНР-івці". І ми десь до початку квітня були у цьому підвалі", — каже Тетяна Бурак.

Будинок Тетяни Бурак зруйнований. Жінці разом з сім’єю вдалося виїхати з Маріуполя 11 квітня. Тепер вона тимчасово живе у Львові. Жінка прийшла до центру підтримки "Я – Маріуполь", який відкрили у Львові, щоб зустріти когось із знайомих, а також отримати гуманітарну допомогу.

"Я оформила інвалідність. У мене не працює рука після поранення. Дуже складно знайти роботу якусь", — каже жінка.

Жінка з Маріуполя Тетяна Бурак
Жінка з Маріуполя Тетяна Бурак. Суспільне Львів

На Львівщині зараз живе близько 7 тисяч людей, які приїхали з Маріуполя. Усі вони можуть звертатися до центру підтримки "Я – Маріуполь" з будь-яким питанням, каже координаторка Ольга Пікула:

"Дуже важко, коли вони приїжджають до нового міста, зорієнтуватися, де які послуги, де можна отримати медичну допомогу, де можна в садочок записатися, повести до школи. Вони приходять і ми інтегровані в систему Львова у сервіси".

Центр підтримки
Центр підтримки. Суспільне Львів

У Центрі надають інформаційну, консультаційну, медичну, психологічну та гуманітарну допомогу. Там маріупольці можуть отримати і продуктові набори, і ліки, і засоби гігієни.

"Тут ми видаємо гуманітарну допомогу під різні потреби. Діткам — памперси, а ще гігієна, харчування – все , що нам привозять. Тому у кого є змога щось привезти і допомогти – ми роздамо людям", — каже працівниця центру "Я — Маріуполь" Ніна Єфремова.

Центр підтримки
Центр підтримки. Суспільне Львів

Маріупольці, які тимчасово живуть Львові, можуть звернутися до Центру і за допомогою психолога, аби подолати стрес.

"Це їм потрібно дуже, тому що вони виїжджали в гострому стресі, вони довгий час були під бомбами, сиділи в підвалах. Вони не бачили світла, були проблеми з їжею, з водою, було дуже багато проблем. Це гострий стрес. Тому допомога потрібна всім: і дітям, і підліткам, і дорослим", — каже психологиня центру Емма Хутковська.

Окрім психолога, у Центрі працює лікар, юрист та вихователька.

"Дітей можна залишати в нашій ігровій кімнаті на деякий час, також вони можуть бути тут з батьками. Сьогодні ми малювали. Діти малювали прапор України, серце — дуже гарні малюнки діти намалювали", — каже вихователька центру Лариса Волошина.

З дітьми працює вихователька
З дітьми працює вихователька. Суспільне Львів

Майже усі працівники установи — теж маріупольці. Центр створили за гроші благодійників.

Читайте також: "Це порятунок для людей": на Львівщині відкрили ще одне модульне містечко для переселенців
На початок