Володимир Зеленський зустрівся у Львові з Президенткою Європарламенту

Володимир Зеленський зустрівся у Львові з Президенткою Європарламенту

Володимир Зеленський зустрівся у Львові з Президенткою Європарламенту
. Фото: Офіс президента

Володимир Зеленський у межах робочої поїздки до Львова зустрівся із президенткою Європарламенту Робертою Мецолою. Про це повідомили на сайті Офісу президента.

Під час зустрічі Володимир Зеленський подякував Роберті Мецолі за підтримку України з перших днів повномасштабної війни та за важливі ухвалені рішення.

"Зокрема, як це було 1 березня минулого року, коли на другий день після подання нашої заявки на членство в ЄС Європейський парламент ухвалив резолюцію про підтримку та необхідність надання Україні статусу кандидата на членство у Євросоюзі", — каже Володимир Зеленський.

Володимир Зеленський та Роберта Мецола обговорили просування української формули миру та перспективи залучення до майбутнього саміту на підтримку миру широкого кола країн, зокрем, країн Глобального Півдня.

Володимир Зеленський зустрівся у Львові з Президенткою Європарламенту
Фото: Офіс президента

Президент України сказав, що Україна прагне завершити виконання рекомендацій Європейської комісії та розпочати переговори про вступ до ЄС у 2023 році.

Роберта Мецола та Володимир Зеленський обговорили перспективу функціонування Офісу зв’язку Європейського парламенту в Україні, що сприятиме посиленню співпраці та пришвидшенню євроінтеграційних процесів.

Президентка Європарламенту запевнила у підтримці України в протистоянні російській агресії.

Володимир Зеленський зустрівся у Львові з Президенткою Європарламенту
Фото: Офіс президента

Президент України також відзначив ухвалені Європарламентом резолюції щодо визнання Росії державою – спонсором тероризму, визнання Голодомору 1932–1933 років в Україні геноцидом українського народу, щодо створення міжнародного трибуналу ad hoc щодо злочину агресії проти України, щодо підготовки саміту Україна – ЄС (із підтримкою формули миру), а також резолюцію до річниці початку повномасштабного вторгнення РФ, у якій, зокрема, міститься заклик надати Україні необхідну зброю.

Що відомо

  • 3 березня у Львів із робочим візитом приїхав президент України Володимир Зеленський. Він зустрівся у Львові з президентом Латвії Егілсом Левітсом. Очільники держав підписали декларацію, яка засвідчує підтримку Латвією європейської та євроатлантичної інтеграції України. А також обговорили спецтрибунал для Росії, заморожені активи російських громадян та зброю для перемоги України.
  • У Львові розпочалася кількаденна конференція United for Justice. Раніше генпрокурор України Андрій Костін назвав подію "юридичним Рамштайном". У перший день на конференції вже виступив сам Володимир Зеленський.
  • Також під час робочої поїздки на Львівщину президент Зеленський провів зустріч із генеральними прокурорами держав – партнерів України та міжнародних інституцій.
  • 4 березня до Львову прибула президентка Європарламенту Роберта Мецола. Вона разом із головою Верховної Ради України Русланом Стефанчуком вшанували пам'ять полеглих захисників на Личаківському кладовищі
На початок