Інженери львівської ІТ-компанії взяли участь в оборонному хакатоні НАТО у Варшаві. Це захід, де спеціалісти в галузі розробки спільно працюють над розв’язанням проблеми. Команда-переможець створювала аналітичну платформу. Інша — яка пройшла у фінал, працювала над додатком. Про те, як це було, дізнавалося Суспільне.
З львівської компанії до хакатону доєднались 8 людей. Вони поділились на дві команди. Команда-переможець працювала над платформою, яка аналізує зібрану інформацію НАТО.
"Я був в команді, яка брала участь в розробці рішення для основного завдання хакатону. Воно полягало в тому, щоби зробити платформу, яка візуалізує набір даних, які має НАТО. Платформу, яка покаже, де є проблеми, де покращення і навіть зробити якісь передбачення чи пропозиції. Ми мали на це чотири доби. Як їхав, я не знав, що ми переможемо, адже була важка конкуренція, трішки навіть розплакався", — каже інженер з обробки даних Андрій Якимець.
Інша команда працювала над прототипом, який перевіряє інформацію. Зі своєю розробкою вони пройшли у фінал.
"На вхід іде якийсь пост у Twitter, а на виході система каже, що він з певною ймовірністю 80% містить дезінформацію. Можна аналізувати сам текст, можливо, цей текст вже схожий на інші подібні тексти в минулому. Далі лінгвістичний аналіз може показати певні патерни пропаганди, там є наукове підґрунтя", — каже архітектор програмного забезпечення Олександр Берченко.
Розробки інженерів використовуватимуть в майбутньому.
"Наступним етапом ми маємо відвідати наступну сесію CWIX-івенту. Цей захід буде в Норвегії і ми там будемо більш широко презентувати наше рішення", — каже фахівець з аналізу даних Анатолій Носуліч.
Програмісти розповідають, розробки створили легко, оскільки вони вже мають досвід в оборонній сфері. Команда співпрацює з Міноборони України на волонтерських засадах і допомагає Збройним Силам.
"Які дані ми можемо аналізувати? Ми можемо аналізувати тексти, ми можемо аналізувати відео з камер, певні метадані і якісь характеристики чогось: мережі, "старлінків", WI-FI. Можуть бути всякі дані, але, базуючись на тому, ми будуємо певні рішення для того, щоб агрегувати дані і витягнути певні патерни", — каже фахівець з аналізу даних Дмитро Зікрач.
Про всі деталі роботи волонтери зможуть розповісти вже після перемоги.
Читайте також
У Львові створили чатбот для допомоги переселенцям
Українські програмісти випустили онлайн-гру для допомоги у війні з Росією