У Львові з пам’яток культурної спадщини почали усувати радянські написи. Йдеться про напис "Українська Радянська Соціалістична Республіка", який є на охоронних дошках старого зразка, що розміщені на пам’ятках культурної спадщини. Про це Суспільному розповів заступник начальника міського управління охорони історичного середовища Георгій Корнєєв.
Написи "Українська Радянська Соціалістична Республіка", які є на охоронних дошках старого зразка у Львові взялися усувати, адже вони підлягають декомунізації.
"Через те, що залишається світла пляма після цього, оскільки вони насправді не є чавунні, а зі спеціального скульптурного сплаву, пізніше ми будемо її заклеювати, потім — замальовувати цілком дошку", — каже заступник начальника міського управління охорони історичного середовища Георгій Корнєєв.
Самі таблички вирішили не демонтувати.
"По-перше, вони міцні, з металу. По-друге, тут є елементи української айдентики, наприклад шрифт і орнамент використаний, що був напрацьований ще в 10-20 роках ХХ століття Георгія Нарбута", — каже заступник начальника міського управління охорони історичного середовища Георгій Корнєєв.
Мешканка будинку Наталія Бондар, у якому усунули напис з таблички, розповідає, що це так званий будинок Шопена, його фасад прикрашає скульптура композитора. Те, що на табличці є радянський напис — ніколи не помічала і підтримує таку декомунізацію.
"Я не звертала уваги, що там написано "Радянська", я бачила, що пам’ятка. Я знаю, що це пам’ятка, мало хто знає, поляки знають, вони фотографують, бо це їх Шопен. Я за те, що це давно треба було зробити, давно. Просто я не бачила, табличка чорна, темна, я не придивлялася", — каже мешканка будинку Наталія Бондар.
Такі дошки встановлювали на будинках-пам’ятках архітектури у 70-х роках.
"У Львові залишилося близько 45-50 табличок такого типу радянського, усуваємо їх болгаркою і покриваємо покрівельною фарбою", — каже спеціаліст міського управління охорони історичного середовища Максим Євченко.
Радянські написи з усіх дошок старого зразка мають усунути протягом місяця. Цим займається міське управління охорони історичного середовища.
Читайте також
На Львівщині облрада ухвалила рішення про завершення декомунізації в області: що відомо
Перейменування вулиць у Львові: 10 тисяч людей проголосувало за першу добу