Перейменування вулиць у Львові: 10 тисяч людей проголосувало за першу добу

Перейменування вулиць у Львові: 10 тисяч людей проголосувало за першу добу

Перейменування вулиць у Львові: 10 тисяч людей проголосувало за першу добу
Фото: Суспільне Львів

У Львові стартувало голосування за перейменеування вулиць, які названі на честь російських діячів та місцевостей. За першу добу участь у голосуванні взяли 10 тисяч людей.

Голосування за нові назви для 14 вулиць стартувало на сайті мерії 8 червня.

"Варіанти є різні, здебільшого пропозиції – це імена видатних діячів культури, історії, науки, громадських діячів. Є такі, як Івана Вакарчука, який був ректором Львівського університету і міністром освіти, чи Ігоря Білозіра – відомого композитора. Є така назва «Товариство Лева», «Львівських письменників», чи «Союзу українок». Це є кілька назв загальних, які я назвала, але здебільшого – це є імена", – розповіла Суспільному заступниця начальника міського управління культури Оксана Стельмах.

Ці 14 вулиць – це лише перший блок, загалом перейменувати у місті планують 53. Востаннє таку кількість назв вулиць змінювали у Львові у 1989 року.

"Колись все місто було заповнене радянськими і російськими назвами, зараз люди вже забули, але центральний проспект називався проспект Леніна, Личаківська називалася вулиця Леніна, була вулиця Миру перейменована з вулиці Сталіна, була вулиця Першого травня, проспект Ленінського комсомолу і так далі, цих вулиць було надзвичайно багато і, коли ми перейменовували, то найпростіше було усунути радянські назви. Тих, хто був чітко ворогом України, хто був причетний до встановлення радянської влади", – каже історик Іван Сварник.

Проголосувати можна до 15 червня.

Читайте також

У Львові стартувало онлайн-голосування за нові назви для вулиць

У Львові відкрили виставку плакатів "День Перемоги"

На початок