У Львові для безхатьків приготують різдвяну вечерю

У Львові для безхатьків приготують різдвяну вечерю

У Львові для безхатьків приготують різдвяну вечерю
. Суспільне Львів

На Різдво волонтери Центру нічного перебування приготують святкову вечерю для безхатьків. А в храмах роздаватимуть пакунки з традиційними різдвяними стравами. Про те, як відбувається підготовка, дізнавалося Суспільне.

Від ранку у реабілітаційному центрі готують різдвяну вечерю для безхатьків. Волонтер Ігор Павловський нарізає овочі на салат. Чоловік каже, зранку вимкнули світло, але на процес приготування це не вплинуло.

"О пів на 8 ми вже почали готувати, у нас почалося варитися, потрошки нарізалося олів’є варився буряк на борщ. Робимо підливку, от вже вариться, робимо кутю, борщ вже на половину майже готовий, вареники будуть. Як то кажуть, чим хата багата", — каже волонтер Ігор Павловський.

Страви почали готувати вранці 6 січня
Страви почали готувати вранці 6 січня. Суспільне Львів

Святковий стіл накриватимуть у Центрі нічного перебування безхатьків. Там планують нагодувати 50 людей.

"Ми готуємо у реабілітаційному центрі. У нас є такий притулок, де люди проходять реабілітацію, які також звертаються до нас через проєкт "Нагодуй голодного". І вони також допомагають і готують такі обіди", — каже волонтер Віталій Іванов.

Волонтери готують різдвяну вечерю
Волонтери готують різдвяну вечерю. Суспільне Львів

Частина тих, хто зараз у Центрі нічного перебування — це люди зі Сходу, які втратили свої будинки через вторгнення окупантів.

"Там є один хлопець, який втратив дитину, жінку, десь з Донецька. Багато таких, що все втратили. Якось стараюсь підтримати і словом, що все буде добре", — каже волонтер Володимир Спірін.

Також безпритульним даватимуть різдвяні подарунки у львівських церквах. Там планують нагодувати до 250 безхатьків.

"Будемо вітати подарунками, підготуємо традиційні страви: пампухи, борщик, солодощі. Хочемо це під колядки зробити. Коли вони приходять до нас, вони оживають, у них усмішки на обличчях, радіють, що таке гарне обслуговування", — каже волонтерка Іванна Синицька.

Пригощатимуть безпритульних у храмах 7 січня.

Читайте також

Кутя з чорносливом, грушки та пиріжки: як святкували Різдво у родині Франків

Колядки, кутя та борщ з вушками: як святкувала Різдво Соломія Крушельницька

На початок