У багатоповерхівках Львова встановили понад 500 індивідуальних теплових пунктів

У багатоповерхівках Львова встановили понад 500 індивідуальних теплових пунктів

У багатоповерхівках Львова встановили понад 500 індивідуальних теплових пунктів
. Суспільне Львів

Цього року у Львові завершують проєкт зі встановлення індивідуальних теплових пунктів у багатоповерхівках та закладах соціальної інфраструктури. Його реалізують за кошти Європейського банку реконструкції та розвитку в одному районі міста. Про те, як вдається економити мешканцям таких будинків, дізнавалося Суспільне.

Індивідуальні теплові пункти облаштовували у будинках, дитсадках та школах Сихівського району. За словами директора "Львівтеплоенерго" Валентина Вольського, проєкт дозволяє економити тепло та витрачати менше грошей на оплату рахунків.

"По-перше, ми повністю в Сихівському районі перейшли з чотиритрубної системи опалення і подачі гарячої води на двотрубну. Відповідно, це – і зниження втрат, і економія енергоносіїв. І це дає змогу мешканцям будинків вже самим регулювати, що систему теплопостачання, що систему гарячого водопостачання. Тобто, температуру в будинку", — каже Валентин Вольський.

Одне з сихівських ОСББ вже два роки має індивідуальний теплопункт. Після того, як його встановили та утеплили будинок, мешканці відчули економію, каже голова асоціації ОСББ Василь Коцюк.

"Ми споживали в січні приблизно 36-40 гігакалорій на один під’їзд. Маючи цю систему і запровадивши енергоощадні заходи, ми спожили в січні минулого року на два під’їзди 51 гігокалорію! Поставили ми температурні датчики на кожну батарею. І тепер кожен мешканець собі регулює. Це виходить трикімнатна хата — 563 гривні за опалення. При тому, що люди платили до 2500 гривень", — каже Василь Коцюк.

Голова асоціації ОСББ Василь Коцюк розповідає про ІТП
Голова асоціації ОСББ Василь Коцюк розповідає про ІТП. Суспільне Львів

Обслуговує такі пункти наразі "Львівтеплоенерго". Там запевняють, що до опалювального сезону готові. І вже подають тепло до деяких закладів.

"Ми на сьогодні вже опалюємо 67 об’єктів соціальної інфраструктури. Це насамперед дошкільні навчальні заклади і, звичайно, об’єкти охорони здоров’я. Технічно ми готові починати опалювальний сезон хоч сьогодні. Практично – це відбудеться тоді, коли буде відповідна температура навколишнього середовища", — каже директор міського департаменту житлового господарства та інфраструктури Олександр Одинець.

Індивідуальні теплові пункти місто встановило за гроші Європейського банку реконструкції та розвитку. Загалом по Львову їх вже 522. Після Сихова ІТП почнуть встановлювати у багатоповерхівках та закладах Шевченківського району.

Читайте також

Індивідуальні теплові пункти встановили у більшості будинків львівського мікрорайону Сихів

Пісок, сіль та перевірка техніки: як дорожники готуються до зими на Львівщині

На початок