У Хорватії презентували скульптурну композицію "Поет і Птах", створену на честь Івана Франка

У Хорватії презентували скульптурну композицію "Поет і Птах", створену на честь Івана Франка

У Хорватії презентували скульптурну композицію "Поет і Птах", створену на честь Івана Франка
. Facebook/Богдан Тихолоз

У хорватському Ловрані, на узбережжі Адріатичного моря, презентували скульптурну композицію "Поет і Птах". Пам'ятний знак створили на честь Івана Франка, який лікувався у місті. Про це повідомили у пресслужбі Посольства України у Республіці Хорватія.

Пам'ятний знак встановили на території приморського парку, який розташований неподалік набережної Лунґомаре, на узбережжі Адріатичного моря. У хорватському місті у 1909 році лікувався та відновлював сили поет та мислитель Іван Франко.

Cкульптурна композиція "Поет і Птах" у Ловрані
Cкульптурна композиція "Поет і Птах" у Ловрані. Facebook/Volodymyr Odrekhivskyi

Композицію створили українські скульптори Володимир та Василь Одрехівські. Вона складається з двох символічних фігур — Поета та Птаха. Її доповнює інформаційна таблиця.

"У хорватському місті Ловран він (Іван Франко, — ред.) проходив оздоровлення й черпав сили та натхнення для нового творчого злету. Тепер на згадку про українського письменника і мислителя поруч з історичною набережною Лунґомаре встановлена символічна скульптурна композиція "Поет і Птах". Вона втілює життєвий і творчий шлях Івана Франка, а в умовах сьогодення – демонструє українську сміливість і прагнення до здобуття щасливого майбутнього", – каже начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Раніше, у 2011 році, у хорватському місті Ліпік встановили погруддя Івана Франка. Його створив український скульптор Костянтин Добрянський.

Читайте також

Львівський "Дім Франка" отримав спецвідзнаку Міжнародної музейної премії

У львівському Домі Франка відновили сад

На початок