У Львові суд почав розгляд справи коригувальника вогню по Яворівському полігону

У Львові суд почав розгляд справи коригувальника вогню по Яворівському полігону

У Львові суд почав розгляд справи коригувальника вогню по Яворівському полігону
. Суспільне Львів

Сьогодні, 21 жовтня, Галицький районний суд почав розгляд справи Олександра Косторного. 73-річного експрацівника КДБ підозрюють у держзраді та передаванні даних російським спецслужбам. Зібрана інформація допомогла військам РФ коригувати вогонь по Яворівському полігону у березні 2022 року. Кореспонденти Суспільного працювали у залі суду під час першого судового засідання.

На лаві підсудних у Галицькому районному суді — 73 річний Олександр Косторний. За даними досудового розслідування, у березні чоловік коригував вогонь по Яворівському полігону.

"Встановлено, що обвинувачений на замовлення російських спецслужб та представників країни-агресора, використовуючи власний телефон, надіслав інформацію про місця розташування військових об’єктів, переміщення Збройних сил України, а також інші об’єкти критичної інфраструктури, надаючи таким чином допомогу у проведенні підривної діяльності проти України", — каже прокурор Андрій Никеруй.

Підсудний винним себе не вважає. Він стверджує, що насправді надсилав товаришу схему території, де він збирає гриби.

"Мій товариш попросив для своїх знайомих! Для своїх знайомих і все, де я збираю гриби. Я йому вислав", — каже Олександр Косторний.

Перше судове засідання у справі про коригувальника вогню по Яворівському полігону
Перше судове засідання у справі про коригувальника вогню по Яворівському полігону. Суспільне Львів

За версією прокурора, Олександр надсилав точні локації з позначками на карті.

"Обвинувачений надсилав карту-схему відповідної місцевості, на якій було позначено відповідні об’єкти, по яких можуть здійснюватися обстріли", — каже Андрій Никеруй.

Підсудний Олександр Косторний, якого підозрюють у коригуванні вогню
Підсудний Олександр Косторний, якого підозрюють у коригуванні вогню. Суспільне Львів

Олександр надіслав дані напередодні російських обстрілів у березні. За даними СБУ, тоді загинуло 50 військовослужбовців.

"Нема причинно-наслідкового зв’язку між схемою рибальського господарства Старичі і ракетним ударом", — каже адвокат Ярослав Гандзюлевич.

Під час засідання захист заявив про відвід прокурора. Для того, щоб сторона обвинувачення мала можливість ознайомитись із заявою, суддя оголосив перерву у засіданні. Наступний розгляд справи відбудеться 17 листопада. Якщо ж вину підсудного доведуть, йому загрожує позбавлення волі терміном від 12 до 15 років з конфіскацією майна.

Що відомо про ракетний удар по Яворівському полігону

Російські війська вранці 13 березня завдали авіаударів по Міжнародному центру миротворчості та безпеки на Львівщині.

За даними СБУ, тоді загинули понад 50 військовослужбовців та ще 150 військових отримали поранення.

28 червня СБУ повідомила про затримання коригувальника вогню по Яворівському полігону. Слідчі встановили, що обвинувачений – колишній співробітник КДБ СРСР, житель Львова. Чоловік передав представникам РФ інформацію про розміщення об’єктів ЗСУ, аби у подальшому по ним були завдані ракетні удари.

На початок