Надзвичайники перевірили укриття у львівських навчальних закладах. Зокрема, звертали увагу, чи є там по два виходи, генератори, вогнегасники, аптечки, туалети та вода. Про те, яким вимогам мають відповідати шкільні укриття, дізнавалося Суспільне.
Сьогодні, 23 червня, надзвичайники побували у школі на Сихові та в ліцеї імені Пулюя. Розпочали з перевірки школи у Сихівському мікрорайоні. Там сховище облаштували у підвалі. Встановили лавки, генератор на випадок відключення світла та провели дротовий телефон. Рятувальники кажуть, що головне – аби укриття мало кілька виходів. Там мають бути аптечка, вогнегасники та вода.
"В найпростішому укритті мають знаходитися ємності для запасу води питної, санвузол. Якщо цього не встановлено стаціонарно, можуть бути переносні ємності. Тобто як санвузол переносний, так і ємності з запасом води теж переносні", — каже надзвичайник Андрій Бендина.
Ліцей імені Пулюя має два укриття. Там кажуть, що сховища почали облаштовувати ще від початку війни. Тож крім обов’язкових речей на кшталт води чи ліків, подбали ще і про те, чим саме будуть займатися діти під час повітряної тривоги.
"Також ми передбачили ще навчально-розвитковий матеріал. Щоби з дітьми не тільки сидіти і чекати, а щоби з ними читати, ребуси розгадувати, квести", — каже директорка ліцею імені Пулюя Ірина Хміль.
А ще ліцеїсти долучилися до того, щоб їхнє укриття стало більш затишним.
"Цей тиждень вони розмальовують укриття, щоб трішки їм було веселіше, не скучно. А потім вони вже будуть якісь писати есе, меми", — додає Ірина Хміль.
Укриття ліцею облаштували на цокольному поверсі. Тож вікна заклали мішками з піском для кращого захисту.
"Укриття, яке знаходилося в підвальному приміщенні, і це, яке на цокольному, вони всі є з залізобетонних і бетонних конструкцій. Найважливіше – щоб діти знали, куди іти, де вони знаходяться, тому відповідно для цього проводяться спеціальні заняття, щоб не було жодної паніки", — каже надзвичайник Андрій Бендина.
За інформацією рятувальників, більшість львівських шкіл мають укриття. Якщо ж сховища немає, учні та вчителі під час сирен будуть перебувати в укриттях неподалік. Школи вже уклали відповідні угоди.
Авторка: Ольга Іващук
Читайте також: Склала спрощене ЗНО на 600 балів: історія школярки з села на Львівщині