Вивчатимуть пінгвінів, тюленів та китів. Троє львів'ян їдуть до Антарктиди. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Вивчатимуть пінгвінів, тюленів та китів. Троє львів'ян їдуть до Антарктиди. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Вивчатимуть пінгвінів, тюленів та китів. Троє львів'ян їдуть до Антарктиди. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
. Експедиція ХХІ

У 27-у Українську антарктичну експедицію вирушать 14 учасників: 9 вчених, лікар, кухар, дизеліст, механік і сисадмін. Серед них — троє львів’ян — це біологи Сергій Глотов та Марта Дзиндра. А також один із наймолодших учасників українських експедицій — 21-річний Володимир Хомко. Він забезпечуватиме на станції зв’язок. Про відбір до команди та очікування щодо подорожі Суспільному розповіли учасники експедиції.

Львів'янин Сергій Глотов — біолог. Зараз чоловік працює у Львівському природничому музеї. Невдовзі він досліджуватиме фауну Антарктиди, зокрема імператорських пінгвінів, тюленів та китів.

"Я хочу побачити китів, хочу побачити морських леопардів, пінгвінів. Побачити і повивчати. Я маю наукові ідеї, які хочу втілити в життя, вивчаючи живі організми, тварин, перевірити якісь свої гіпотези. Склад біологів – три людини. І кожен один одному допомагати будемо і вивчати як морських, наземних, так і водних тварин. Це буде комплексна програма, яка буде охоплювати і рослинний, і тваринний світ", — каже учасник експедиції Сергій Глотов.

Біолог Сергій Глотов
Біолог Сергій Глотов. Суспільне Львів

Біологиня Марта Дзиндра розповідає, досліджувати Антарктиду мріяла з дитинства:

"Я мріяла про подорож в експедицію з років 4-5, коли з батьками дивились по телевізору передачі по "Discovery". І я колись батькам сказала, що точно поїду в експедицію. І ця мрія не покидала мене багато років і так все склалось, що вона здійcнилась. Експедиція дає можливість для мене поєднати дві мої великі пасії. Це подорожі, зокрема я страшенно люблю гори, люблю холод, сніг. Для мене це є мандрівка, але й водночас поєднання подорожей і науки. Бо друга велика пасія в моєму житті – це займатися наукою. Експедиція дасть мені можливість поєднати ці дві речі. І зробити це з чудовими людьми, з науковцями і стати частиною великої сім’ї полярників. А ще я теж хочу побачити Антарктиду під мікроскопом".

Біологиня Марта Дзиндра
Біологиня Марта Дзиндра. Фото Марти Дзиндри

Володимир Хомко — системний адміністратор та працівник ІТ-галузі. Йому — 21 рік і він стане наймолодшим працівником на станції "Академік Вернадський" у цій експедиції.

"За безпеку наукових даних можна не переживати. Там є мережа, комп’ютерна мережа, багато комп’ютерів, серверів, це все потрібно підтримувати. І навіть просто якщо в когось "Windows" полетить чи потрібно встановити якусь програму – це теж треба буде робити", — каже Володимир Хомко.

14 учасників української експедиції відібрали серед майже 140 тих, хто хотів потрапити до складу полярників.

"Для системного адміністратора – це, звичайно, треба досвід, схожий до роботи, яка буде на станції, і здоров’я. І такі ще навички, наприклад, я маю значок альпініста України. І тому навички альпінізму знадобляться в Антарктиді. Також з нами проводилось багато психологічних тестів і дивились – чи ми підійдемо один одному. Бо 14 людей будуть жити в замкнутому колективі. І тут дуже важливо, як люди зживуться один з одним", — каже Володимир Хомко.

Учасник експедиції Володимир Хомко
Учасник експедиції Володимир Хомко. Суспільне Львів

Ця експедиція буде 27-ю, яка вирушить на станцію "Академік Вернадський".

"Досвід перебування в Антарктиді, на антарктичній станції – це безцінний досвід для будь-якого науковця, біолога. Я бачу таку свою місію не тільки в тому, щоб провести наукові дослідження і отримати результати, новизну. Ми це постійно робимо, щодня, можна сказати. Але популяризувати ті напрямки наукової роботи, якою ми займаємося, щоб люди йшли, займалися експериментальною біологією. І вивчали тваринний і рослинний світ", — каже Сергій Глотов.

Конкретну дату старту експедиції ще не визначили. Втім, до вильоту з України усі її учасники мають бути готові впродовж місяця.

Читайте також: Українські альпіністи підкорили найвищу вершину Антарктиди. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

На початок