Вимагають підвищення зарплати. Львівські патрульні долучилися до Всеукраїнського "тихого " страйку

Вимагають підвищення зарплати. Львівські патрульні долучилися до Всеукраїнського "тихого " страйку

Вимагають підвищення зарплати. Львівські патрульні долучилися до Всеукраїнського "тихого " страйку
. Суспільне Львів

Львівські патрульні долучилися до Всеукраїнського "тихого" страйку. Так вони хочуть привернути увагу до умов праці та малої зарплатні. Постанови вони виписують тільки у разі грубого правопорушення. Наприклад, при оформлені ДТП або ж якщо водій нетверезий. Якщо порушення незначне, обмежуються усним попередженням.

Про це Суспільному розповів керівник профспілки Патрульної поліції Львова Тарас Пристай.

"Нам заборонено страйкувати. Ми приходимо на роботу, ми повністю виконуємо наші посадові обов’язки, але коли є можливість за дрібне правопорушення не складати постанову, ми стараємося не скласти і превентивно працювати, пояснити за порушення і відпустити. Це єдине, що ми можемо в межах чинного законодавства. У такий спосіб хочемо привернути увагу до наших проблем", — каже Тарас Пристай.

Тарас Пристай у патрульній поліції із 2015 року. Відтоді каже, звільнилося чимало його колег. Востаннє заробітну плату їм збільшували у 2019 році. За його словами, у Львові зарплата патрульних 13200-13300 гривень, а у менших містах — менша.

"В Києві трошки більша. Це раптом на 2 тисячі в місяць. Тобто, на сьогодні, коли в інспектора є сім’я, то прожити чесно-легально практично неможливо, проіснувати — можливо...У нас дві нічні зміни є підряд. Але якщо інспектор працює і проживає в області, то йому ще треба доїхати додому після кінця зміни. Як правило, на зміні затримуєшся і на сон залишається десь 4 години", — каже Тарас Пристай.

Микола Ільчук — колишній патрульний. Пішов служити в поліцію, коли був перший набір у 2015 році. Звільнився на початку 2019.

"Хотів змінити країну, змінити своє місто. Я був максимально мотивований. З часом я і ще багато людей звільнилися. Перше – матеріальне забезпечення недостатнє. Друге – нема ніяких соціальних гарантій: ні медичного страхування, ні забезпечення житлом, компенсації. Більше того – це великі ризики, які поліцейський несе – юридичні ризики, законні ризики і правові. Законодавство дуже недосконале, воно часто не на стороні поліцейських", — каже Микола Ільчук.

Нову патрульну поліцію в Україні створили у 2015 році. У Львові її представляли 23 серпня. Згодом створили спеціальну комісію, яка обирала серед кандидатів. У кожній комісії мало бути по два представники від громадськості. Три роки головою комісії була журналістка Вікторія Балицька. Вона розповідає про градацію людей, яку спостерігала:

"Ми почали приймати кандидатів на посади патрульних поліцейських у 2017 році. Градація була разюча. Якщо в 2017 році приходили ще вмотивовані, цікаві, із досить високим рівнем інтелекту хлопці і дівчата, то далі було гірше. Я не скажу, що не приходили теж класні хлопці і дівчата, але їх було все менше і менше. Дуже часто приходили люди, які мали там якісь правопорушення в минулому", — каже вікторія Балицька.

Зараз патрульних у Львові бракує. У пресслужбі патрульної поліції Львівщини розповіли, що керівництво підтримує бажання патрульних мати більшу заробітну плату.

Кореспонденти Суспільного надіслали запит до Департаменту Патрульної поліції у Київ із запитаннями, чи планується найближчим часом таке підвищення та як можуть покращити умови праці патрульних.

12 листопада була зареєстрована петиція про підвищення заробітної плати працівникам Національної поліції. Станом на зараз її підписали понад 23 тисячі українців. Аби петицію розглянув президент України необхідно, щоб її підписали 25 тисяч людей. До кінця збору підписів залишилося 45 днів.

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

На початок