Пам'ятник Францу Ксаверу Моцарту у Львові не демонтують

Пам'ятник Францу Ксаверу Моцарту у Львові не демонтують

Пам'ятник Францу Ксаверу Моцарту у Львові не демонтують
.

Пам'ятник Францу Ксаверу Моцарту у Львові не демонтують з площі Маланюка. Таке рішення ухвалили міські депутати під час сесії 30 листопада. "За" демонтаж пам'ятника проголосували лише 12 депутатів.

Ще 14 депутатів проголосували "проти" демонтажу, а 17 — "утрималися".

Перед голосуванням депутати виступили із словом. Петро Адамик із "Європейської Солідарності" сказав, що встановленню скульптури мало передувати обговорення з представниками різних середовищ. Зокрема, щодо доцільності встановлення пам'ятника Моцарту на площі Маланюка.

"Я закликаю колег на фракції не підтримувати петицію (про демонтаж, — ред.), бо це совок. Для зняття соціальної напруги, вимагаємо від міського голови Львова провести відкриті громадські слухання з представниками різних культурно-мистецьких середовищ, створити відповідну робочу групу, у яку включити авторів електронної петиції і запропонувати цивілізоване рішення у справі доцільності перебування пам'ятника на площі Маланюка", — сказав Петро Адамик.

Депутатка від Об'єднання "Самопоміч" Юлія Хомчин нагадала, що за короткий час набрала 500 голосів і петиція проти демонтажу.

"Хочу зазначити, що за короткий час була підтримана альтернативна петиція. У мистецьких середовищах точаться розмови про те, аби запроваджувати мораторій на встановлення пам'ятників і пам'ятних знаків. Ця ситуація показала, що ті ідеї, які є не акцептовані, не проговорені в спільноті дуже часто викликають обструкціюОбструкція — страйк чи збій нормальної роботи", — сказала Юлія Хомчин.

Що відомо

  • Франц Ксавер Моцарт – композитор та диригент, син Вольфганга Амадея Моцарта, який жив та працював у Львові.
  • До 230-річниці з Дня народження композитора Франца Ксавера Моцарта організатори фестивалю класичної музики "LvivMozArt" вирішили подарувати Львову його скульптуру. Дизайн пам'ятника викликав жваві обговорення та суперечки.
  • 26 серпня у Львові на площі Маланюка встановили скульптуру, присвячену композитору та диригенту Францу Ксаверу Моцарту, сину Вольфганга Амадея Моцарта. Її автором є віденський митець Себастьян Швайкерт.
  • 30 серпня у Львові зареєстрували петицію із вимогою демонтувати пам'ятник Францу Ксаверу Моцарту.
  • 25 листопада у Львові зареєстрували нову петицію про пам'ятник Ксаверу Моцарту — але на цей раз проти демонтажу.

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

На початок