Суперечки про Моцарта: у Львові розповіли деталі щодо спорудження скульптури

Суперечки про Моцарта: у Львові розповіли деталі щодо спорудження скульптури

Суперечки про Моцарта: у Львові розповіли деталі щодо спорудження скульптури
ЛМР

Цьогоріч у Львові відбудеться п'ятий фестиваль класичної музики "LvivMozArt". У межах цієї події організатори фестивалю вирішили відзначити 230-річницю з Дня народження композитора Франца Ксавера Моцарта (сина Амадея Моцарта) та подарувати Львову його скульптуру. Дизайн пам'ятника викликав жваві обговорення та суперечки.

Проєкт представила диригентка та директорка фестивалю "LvivMozArt" Оксана Линів.

"Першим символом є перука Моцарта. Це такий бренд, який є всюди: від цукерок, шоколадок і до будь-якої театральної постановки. Перука розміщена на Францу Моцарту як чужий елемент, конфліктний елемент, який він хоче ніби скинути з голови. Під нею будуть проглядатися портретні риси Франца Ксавера Моцарта. Ця фігура є еклектичною", — каже Оксана Линів.

Автором скульптури є віденський митець Себастьян Швайкерт. Її відливатимуть із бронзи у Львові. Усе за гроші меценатів. Після того скульптурну композицію планують встановити на площі Маланюка. Згодом там облаштують мистецький простір.

Суперечки про Моцарта: у Львові розповіли деталі щодо спорудження скульптури
Суперечки про Моцарта: у Львові розповіли деталі щодо спорудження скульптури. Суспільне Львів

"У нас немає намірів ставити якийсь пам’ятник посередині площі. Це алегорична скульптура. До речі, на площі Маланюка стоїть така невеличка скульптура з граніту – фонтанчик невеличкий. Буде ще одна скульптура алегорична. Це такі мистецькі елементи, які доповнюють громадський простір міста", — каже головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.

Іншу думку щодо встановлення скульптури на цій площі має Володимир Сколоздра —колишній головний художник міста.

"Я вважаю недопустимим увіковічнювати пам'ять однієї людини, яка би вона геніальна не була, за рахунок нищення пам'яті іншої. Тобто площу Маланюка перейменовувати на площу Музики – нелогічно. Ще одне питання естетичне – львів'яни чи галичани не звикли до сприйняття такої пластики", — каже Володимир Сколоздра.

Схожа ситуація у Львові виникла щодо встановлення пам’ятника Пінзелю.

"Існує проєкт "Під зорею Пінзеля", в рамках якого відбувався конкурс скульптури, де 14 авторів презентували свої роботи, як вони відчувають скульптора. Це було задумано для того, щоб подарувати цю скульптуру місту. Єдине, що ми просили в держави, щоб нам дозволили і виділили місце. А місце для цієї скульптури нам досі не виділили, бо має відбуватися конкурс у зворотному порядку", — каже авторка проєкту "Під зорею Пінзеля" Івона Лобан.

Відкриття скульптури Моцарту запланували на 26 серпня 2021 року.

Читайте також: У Львові встановлять пам’ятник молодшому сину Моцарта

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад