У Львові німецький пластичний хірург безкоштовно прооперує дітей із вродженими вадами

У Львові німецький пластичний хірург безкоштовно прооперує дітей із вродженими вадами

У Львові німецький пластичний хірург безкоштовно прооперує дітей із вродженими вадами
. Суспільне Львів

До Львова приїхав німецький пластичний хірург Клаус Екснер, аби безкоштовно прооперувати дітей із різними вродженими і набутими вадами. Спільно з медиками 8-ої міської клінічної лікарні Львова хірург проведе операції 20 дітям. Про це Суспільному повідомив Клаус Екснер.

Спершу німецький хірург Клаус Екснер проконсультував близько 40 дітей з різних областей України. З них хірург відібрав 20 дітей. Серед них донька Марії Чолій. Дівчинці один рік і вісім місяців. Вона має опущення верхньої повіки і потребує кількох операцій.

"Нам сказали, що сюди приїжджає з Німеччини добрий хірург, що він провів вже багато операцій, більше 200. І я приїхала у вересні і записала доньку", — каже мама пацієнтки Марія Чолій.

Марія Чолій з донькою
Марія Чолій з донькою. Суспільне Львів

Сьогодні, 15 листопада, німецький хірург разом із бригадою лікарів 8-ої міської клінічної лікарні провів дівчинці першу операцію.

"В неї є опущення двох повік верхніх, є очна щілина звужена, зменшена. І зараз зробили цей етап, щоб збільшити очну щілину, а потім буде другий етап – це корекція повіки, щоб підняти повіку ще, бо зараз вона не може відкрити очі. З Клаусом Екснером працювати завжди легко, доступно. Він дуже добре вміє пояснити, показати. Він добрий вчитель", — каже лікар опікового відділення 8-ї міської клінічної лікарні Тарас Фармага.

Операція у 8-й міській клінічній лікарні
Операція у 8-й міській клінічній лікарні. Суспільне Львів

Лікарі виправляють вроджені, а також післяопікові вади. За три дні німецький хірург хоче прооперувати 20 дітей з десяти областей України.

"Приблизно десять дітей потребують повторних операцій, тому що важко визначити, як м’яз працює. Він може або слабо дотягувати, або сильно, то потрібно через декілька місяців провести повторні операції. Є спеціальні нитки, щоб можна було послабити м’яз чи натягнути", — каже завідувач опікового відділення 8-ї міської клінічної лікарні Василь Савчин.

Клаус Екснер приїжджає до Львова вчотирнадцяте. За весь час лікар оглянув і проконсультував 600 дітей. З них 300 — прооперували.

"Я щасливий, що вдалося приїхати і все організувати, незважаючи на такий складний період з коронавірусом. Нам вдалося показати, що існує не тільки COVID, адже існують діти, які мають різні проблеми. Сподіваюся, нам вдасться їм допомогти і змінити їхнє життя", — каже Клаус Екснер.

Німецький пластичний хірург Клаус Екснер
Німецький пластичний хірург Клаус Екснер. Суспільне Львів

Наступний візит німецький хірург планує навесні.

Читайте також: Медичним гелікоптером з Дубно до Львова транспортували 6-річну дитину

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

На початок