У Моршині на Львівщині госпіталізована одна людина з коронавірусом

У Моршині на Львівщині госпіталізована одна людина з коронавірусом

У Моршині на Львівщині госпіталізована одна людина з коронавірусом
. Суспільне Львів

У курортному Моршині, де у межах пілотного проєкту Міністерства охорони здоров’я щеплення отримали майже 75 % населення, лише одна людина госпіталізована до лікарні з коронавірусом. Загалом у місті є 27 хворих, 26 з них лікуються вдома. Про це повідомив Суспільному мер міста Руслан Ільницький.

Вакцинувалися першою дозою...

26 жовтня вперше провакцинувався мешканець Моршина Богдан Сидорак. Чоловіку 67 років. Він розповідає, що спочатку не хотів вакцинуватися та згодом передумав. Після вакцинації почував себе добре.

"Я не мав наміру вакцинуватися, бо показники по крові по згущенню були якісь такі і начитався всякого. А тепер під приводом бесід із лікарями вирішив і вчора вакцинувався китайською вакциною CoronaVac. Треба себе захищати. Звичайно, по статистиці воно не врятує людину до кінця, але відверне катастрофічні наслідки", — каже Богдан Сидорак.

Богдан Сидорак отримав першу дозу вакцини від коронавірусу
Богдан Сидорак отримав першу дозу вакцини від коронавірусу. Суспільне Львів

Провакцинувався першою дозою і мешканець Моршина Олександр Федосюк. Чоловік працює у туристичній сфері. Він організовує екскурсії на заході України.

У Моршинській лікарні госпіталізована одна людина з коронавірусом
Олександр Федосюк отримав першу дозу вакцини. Суспільне Львів

"Вважаю, що це потрібно, тому що будь-яка епідемія долається вакцинуванням, то ми вчили так зі школи ще. Багато людей і вже на сьогоднішній день туристи, які приїжджають в Моршин вакциновані", — каже Олександр Федосюк.

Госпіталізована жінка невакцинована

Вакцинуватися у Моршині можна на базі міської лікарні. Лікарка Оксана Бариш розповідає, що люди приходять на щеплення щодня. Та додає, що в місті є інфіковані коронавірусом.

"На сьогодні 27 хворих і з них одна жіночка літня госпіталізована. Серед тої кількості хворих 10 чоловік є вакциновані. Літня жінка була не щеплена. Люди, які не щеплені, важче переносять хворобу, тому бажано, щоб люди щепилися", — каже лікарка.

У Моршинській лікарні госпіталізована одна людина з коронавірусом
Лікарка Моршинської лікарні. Суспільне Львів

Однією дозою в Моршині зараз провакциновано 75 % людей, повністю вакциновані – 74 %. Міський голова Моршина Руслан Ільницький каже, до вакцинації минулого року місто недоотримувало грошей до бюджету. Усі санаторії були закриті:

"Бюджет, оскільки Моршин курортне місто, зорієнтований на курортну діяльність. Тоді бюджет виконувався на 50%. Зараз теж не Бог зна як, все-таки 87% нам дозволило подолати ті кризові явища, які вже були і зараз в санаторії є людей досить багато".

У Стебнику вакцинувалися 3% мешканців

Приблизно за 40 кілометрів від Моршина є місто Стебник. На відміну від Моршина, де повністю вакциновані майже 75 % місцевого населення, тут щепилися від коронавірусу більше 3 % людей.

Директорка Стебницької лікарні Наталія Стецик каже, що останнім часом збільшилася кількість охочих вакцинуватися. У лікарні, де госпіталізують хворих на коронавірус, госпіталізовані 158 людей. Лікарня ж розрахована на 150 людей.

Лікарня у Стебнику
Лікарня у Стебнику заповнена хворими більш, ніж на 100 відсотків. Суспільне Львів

"На жаль, вночі або ввечері швидка перевозить критичних пацієнтів, тому ми мусіли виходити із того, що подоставляли ліжка, щоб можна було тих пацієнтів прийняти і надати їм допомогу. У реанімації в нас сьогодні знаходиться 18 пацієнтів, у вкрай важкому стані, двоє з них на апаратах штучної вентиляції легень", — каже директорка Стебницької лікарні Наталія Стецик.

За її словами, усі ці пацієнти є кисневозалежні.

Що відомо

  • На Львівщині приймають людей із ковід 22 лікарні. Вони заповнені на більше як 63 %.
  • Зважаючи на темпи госпіталізації, львівські лікарі прогнозують, що невдовзі у лікарнях бракуватиме місць для пацієнтів.
  • Тому керівники чотирьох міських лікарень закликали ввести локдаун. Про це під час брифінгу 27 жовтня повідомила керівниця управління охорони здоров’я ЛМР Леся Кобецька.
  • З 30 жовтня на території Львівської області будуть діяти карантинні обмеження "червоної" зони. Таке рішення ухвалили 27 жовтня під час позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації, пише Міністр Кабміну Олег Немчінов.

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

На початок