"За 10 днів в нас не буде, де класти хворих": львівські лікарі закликають ввести локдаун

"За 10 днів в нас не буде, де класти хворих": львівські лікарі закликають ввести локдаун

"За 10 днів в нас не буде, де класти хворих": львівські лікарі закликають ввести локдаун
. ЛМР

На Львівщині стаціонари лікарень, які приймають хворих на коронавірус, заповнені на 63%. Зважаючи на темпи госпіталізації, львівські лікарі прогнозують, що невдовзі у лікарнях бракуватиме місць для пацієнтів. Тому керівники чотирьох міських лікарень закликали ввести локдаун. Про це під час брифінгу повідомила керівниця управління охорони здоров’я ЛМР Леся Кобецька.

За словами Лесі Кобецької, наразі медична система Львова справляється із навантаженням. Втім, невдовзі ситуація може змінитися.

"В нас склалася надкритична ситуація із коронавірусом, оскільки наші медичні заклади на межі виснаження. Маємо вже більшу половину завантаженості ліжок, зокрема реанімаційних. На апаратах ШВЛ перебуває близько 70% госпіталізованих хворих. Ми розгорнули ліжка, організували достатню кількість кисню, але в цьому теж може бути критична точка, де ми не зможемо справитися, якщо кількість хворих буде стрімко зростати. За 10 днів ми можемо мати таку ситуацію, що не буде де класти пацієнтів", — каже Леся Кобецька.

Зважаючи на епідситуацію, керівники лікарні швидкої медичної допомоги, 1-ї, 8-ї та 5-ї лікарень звернулися з листами до міської та обласної комісії ТЕБ і НС з проханням ввести локдаун.

"Я хочу звернутись до міської та обласної комісій, аби ввели жорсткий режим для можливості перервати той ланцюг. Інакше ми через якийсь період зайдемо в таку ситуацію, коли не зможемо прийняти ані ковідного пацієнта, ані пацієнта з ургентною патологією. Допоможіть нам перервати той ланцюг. Розгорнувши надзвичайно велику кількість ліжок, ми все одно не впораємось, якщо динаміка буде наростати. Ми маємо перервати будь-які людські контакти між собою, має бути жорсткий локдаун", — каже керівник 8-ї міської клінічної лікарні Василь Трунквальтер.

За словами першого заступника міського голови Львова Андрія Москаленка, завтра, 28 жовтня, відбудеться засідання комісії ТЕБ і НС, де визначать, які додаткові обмежувальні заходи впровадять у Львові.

Що відомо

  • На ранок 27 жовтня на Львівщині зареєстрували 1426 нових випадків інфікування коронавірусом. За добу 874 людини одужали, 13 – померли.
  • З 30 жовтня на території Львівської області будуть діяти карантинні обмеження "червоної" зони. Таке рішення ухвалили 27 жовтня під час позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації
  • 18 жовтня у Львові почали діяти нові карантинні обмеження. Так ринки, магазини, ТРЦ, салони краси, кафе та ресторани можуть працювати лише, якщо працівники вакциновані або мають негативний ПЛР-тест.
  • Культурні події та масові заходи дозволено проводити лише за умови, якщо сертифікат вакцинації або ПЛР-тест мають як організатори та працівники, так і відвідувачі.
  • За новими карантинними вимогами працюють і кінотеатри – наповненість залу має бути до 50 відсотків.
  • З 14 жовтня на території Львівщини розпочали посилені перевірки дотримання правил карантину. Станом на 19 жовтня правоохоронці зафіксували 188 порушень правил карантину та склали адмінпротоколи.

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

На початок