З 23 вересня на Львівщині встановлять "жовту" карантинну зону

З 23 вересня на Львівщині встановлять "жовту" карантинну зону

З 23 вересня на Львівщині встановлять "жовту" карантинну зону
. Суспільне Львів

З четверга, 23 вересня, на Львівщині встановлять жовту карантинну зону. Це зумовлено тим, що в області зафіксували збільшення рівня захворюваності на коронавірус, динаміки госпіталізацій та завантаженості ліжок. Таке рішення ухвалили на Державній комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

За словами директора обласного департаменту охорони здоров’я Ореста Чемериса, від початку осені епідситуація на Львівщині швидко погіршується.

"Фактично кожен другий, в кого відбирають матеріал, на жаль, є хворим на коронавірус. Якщо за постановою Кабміну динаміка госпіталізацій не має перевищувати 50%, для того щоб ми знаходились у межах зеленої зони, то ми подолали позначку 80%", — каже Орест Чемерис.

Читайте також: В Україні запровадили "жовту" зону карантину. Що це означає

З моменту, коли Львівщина опиниться у "жовтій" зоні, на території встановлять додаткові карантинні обмеження. Вони стосуватимуться проведення масових заходів, заповненості громадського транспорту, кінотеатрів, інших закладів культури, спортзалів та фітнес-центрів. Школи та університети перейдуть на вимушені канікули. Проте ці обмеження не поширюватимуться на колективи, де 80% працівників є вакцинованими.

"На території, де діють обмеження жовтої зони, люди, які отримали принаймні одну дозу вакцини (в колективах, де 80% щеплені, — ред.), матимуть можливість працювати. Масові події, спортивні заходи також можуть проводитися за наявності сертифікатів. Ми будемо йти шляхом, яким йде весь цивілізований світ. Тому вакциновані на кожному рівні епіднебезпеки матимуть певні переваги", — каже Орест Чемерис.

Враховуючи рівень вакцинації освітян у Львівській області, до роботи у "жовтій" зоні зможуть повернутися 10% шкіл, каже директор обласного департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис.

"Першу дозу вакцини отримали 45% вчителів, близько 35% пройшли повний курс вакцинації. Загалом нас є понад 1100 шкіл, за показниками лише 10% з них можуть працювати в очному режимі. Інші будуть йти на канікули. Ми не говоримо про дистанційний режим", — каже Орест Чемерис.

Що відомо

  • На ранок 20 вересня на Львівщині зареєстрували 165 нових випадків інфікування коронавірусом. За добу 78 жителів Львівської області одужали, 1 людина померла.
  • У Львові провели експрес-тестування на коронавірус серед вчителів та учнів десятих класів у школі №99 та працівників дитсадка №133. Про це розповіла начальниця міського управління освіти Зоряна Довганик . Тестували працівників, які не були вакциновані. Коронавірус не підтвердили у жодної людини.
  • Збільшити кількість медзакладів у Львові, що можуть приймати хворих на коронавірус. Таке звернення до міністерства охорони здоров’я та до обласного департаменту прийняла міська комісія із питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

На початок