Кількість госпіталізованих зменшується, але стан хворих важкий — лікарка-інфекціоніст

Кількість госпіталізованих зменшується, але стан хворих важкий — лікарка-інфекціоніст

Кількість госпіталізованих зменшується, але стан хворих важкий — лікарка-інфекціоніст
. Суспільне Харків

У Львівській обласній інфекційній лікарні зменшилася кількість пацієнтів, які хворіють на коронавірус. Однак стан людей, яких госпіталізують, залишається важким або середньої важкості.

Про це під час брифінгу у Львівській ОДА розповіла лікарка-інфекціоніст Львівської обласної інфекційної лікарні Людмила Гринів.

"Середня тривалість перебування у стаціонарі до двох тижнів. Прояви коронавірусної хвороби ті самі. Є пацієнти, у яких додалися прояви з боку шлунково-кишкового тракту", — розповіла Людмила Гринів.

Зараз у Львівській області фіксують спад захворюваності на коронавірус, розповів директор обласного департаменту охорони здоров'я Орест Чемерис. У стаціонарах медзакладів області перебуває 1662 пацієнтів. В реанімації перебуває 162 людини, з них на апаратах ШВЛ – 37.

"У пікові моменти у нас завантаженість ліжкової мережі була понад 70%, то зараз вона зменшилася вдвічі. Знову ж таки, ми розуміємо, коли пом'якшуються правила карантину, ми починаємо підсвідомо забувати, що коронавірус ніде не зник. Ризики є і ми їх не виключаємо", — каже Орест Чемерис.

За словами Ореста Чемериса, ріст захворюваності може відбутися орієнтовно через 7-14 днів після святкування. Також він додав, що у курортному Моршині вакцинували 54 відсотки населення.

Що відомо

  • За попередню добу в області провели 620 досліджень на коронавірус, з них – 50 позитивних. Про це повідомили у пресслужбі Львівської облдержадміністрації.
  • На Львівщині масова вакцинація другою дозою вакцини стартує 25 травня.
  • Львівські науковці розробляють першу українську вакцину від COVID-19.
  • У місті Моршин на Львівщині провакцинували майже 40% населення
  • 19 квітня на Львівщині стартувала вакцинація препаратом американського виробника Pfizer-BioNTech. Щеплення проводять дві медичні бригади.
  • МОЗ скасувало дозвіл на вакцинацію публічних осіб залишками вакцини поза чергою.

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

На початок