У курортному Моршині розпочалася вакцинація населення

У курортному Моршині розпочалася вакцинація населення

У курортному Моршині розпочалася вакцинація населення
. Суспільне Львів

У п'ятницю, 16 квітня, у курортному місті Моршин на Львівщині стартував пілотний проєкт Міністерства охорони здоров’я із вакцинації мешканців міста від COVID-19. Відтак усе доросле населення зможе безкоштовно щепитись вакциною CoronaVac.

Аби вакцинуватися потрібно зареєструватись та відвідати один із чотирьох пунктів щеплення. Вирішив вакцинуватися житель Моршина Іван Дудик. Чоловік каже, після вакцинації почуває себе добре.

Еліна Дудик
Еліна Дудик. Суспільне Львів

Разом із Іваном вакцинується дружина — Еліна. Жінка розповіла, що працює в ресторані та часто контактує з людьми, тож вирішила вакцинуватися заради безпеки.

Моршин обрали для вакцинації через економічні збитки, каже міський голова Руслан Ільницький. Адже через пандемію ніхто не їде відпочивати у санаторіях. Тож у такий спосіб хочуть повернути відпочивальників.

У курортному Моршині розпочалася вакцинація населення
У курортному Моршині розпочалася вакцинація населення. Суспільне Львів

"Три тижні ми працювали над формуванням так званої бази даних людей, які хочуть вакцинуватися, в разі, якщо така можливість буде і в нас сформована така база десь понад 50%. Коли ми дійшли до 50%, ми розуміємо, що ще 20 % ми зможемо наздогнати в процесі вже самої вакцинації", — каже міський голова Моршина Руслан Ільницький.

У Моршині мешкає понад 4 тисячі 200 людей. Вакцинувати хочуть усе доросле населення. Їх у місті 2 тисячі 400. Плюс тисяча немісцевих, які працюють у місті.

У курортному Моршині розпочалася вакцинація населення
У курортному Моршині розпочалася вакцинація населення. Суспільне Львів

Серед людей на вулицях міста, з якими поспілкувалися кореспонденти Суспільного, думки розділилися. Половина опитаних за вакцинацію та вважає це єдиним способом боротьби з коронавірусом. Ще половина побоюються щодо стану свого здоров'я або вважають себе здоровими.

На першому етапі вакцинації в місті є півтори тисячі доз. Якщо буде залишок вакцин, їх повернуть в Обласний лабораторний центр МОЗ.

Що відомо

  • В ніч на 25 лютого на Львівщину привезли вакцину від коронавірусу. В область надійшло 42 200 доз вакцини Oxford/AstraZeneca (Covishield).
  • Від 25 березня на території Львівської області встановили "червону" зону епіднебезпеки. На території області діють додаткові карантинні обмеження, на територіях загального користування потрібно бути у масці, а планові операції не будуть проводити.
  • 12 квітня на Львівщині розпочався третій етап вакцинації. Щеплення роблять освітянам, працівникам комунальних підприємств та водіям громадського транспорту.
  • 13 квітня на Львівщину доставили 11 240 штук вакцини "CoronaVac" фармацевтичного виробника "Sinovac BioNTech".
  • Щеплення цією вакциною робитимуть працівникам освіти, які залучені до ЗНО, а також маломобільним групам населення та їхнім опікунам.

Читайте також

Імунна відповідь формується протягом трьох тижнів — лікарка вакцинальної бригади

Україна може стати колискою мутованих штамів – вакцинологиня

Який склад вакцин від COVID-19. Відповідає МОЗ

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

На початок