У листопаді-грудні завершать реставрацію фресок у Гарнізонному храмі та демонтують риштування. Роботи з реставрації розписів зараз на завершальній стадії. Про це Суспільному розповів настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла Тарас Михальчук.
Реставрація склепіння храму тривала близько шести років. Там відновлювали фрески Франциска Екштайна (1740 р.).
"Цей завершальний етап — це допунктування усіх фресок, які були втрачені. Основні роботи по дослідженнях уже завершені. Уже є фінішна пряма реставрації. І ми маємо велику надію, що цього року, а саме всередині листопада уже завершиться реставрація. Символічно, що цьогоріч є 10 річниця в новітній історії відкриття Гарнізонної святині", — розповів Тарас Михальчук.
Після завершення реставрації планують демонтаж риштувань.
"Риштування, яке зараз є у храмі, можна говорити, що воно — одне з найбільших в Україні. Це майже 4 тисячі кубічних метрів. Оренда риштування, яка коштує в місяць 150 тисяч гривень, то цю витрату щомісяця покриває Гарнізонний храм. Із компанією, де ми орендуємо ці риштування, ми вже запланувати після завершення реставрації демонтаж цього риштування. Це займе орієнтовно 3 тижні, власне демонтаж", — розповів Тарас Михальчук.
Загальний кошторис реставраційних робіт фресок центральної частини храму (1000 квадратних метрів) близько 425 тисяч доларів. Частина грошей — пожертви парафіян. Також фінансово долучилося Міністерство культури Польщі та інститут "Полоніка".
Та реставрація Гарнізонного храму триватиме, зараз розглядають декілька варіантів, що робитимуть далі. Один із них — реставрація у святилищі (скульптур, які там є, зокрема скульптура Розп’яття, довжина — 6 метрів, ширина — більше трьох метрів).
Зараз також триває реставрація фасаду храму. На це з міського бюджету Львова виділили 8 мільйонів гривень. Фінансово допомагає також інститут «Полоніка».
Читайте також: На Львівщині оцифрують понад 8 тисяч пам'яток, аби створити онлайн-мапу