Перейти до основного змісту
В Україні скоротили посіви цукрових буряків: яка ситуація на Львівщині

В Україні скоротили посіви цукрових буряків: яка ситуація на Львівщині

Цього року в Україні скоротили посіви цукрових буряків на 15–20% через запровадження квот на експорт до ЄС, повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час брифінгу в "Медіацентр Україна". На Львівщині цукрові буряки продовжують вирощувати, адже це економічно вигідна культура для місцевих аграріїв.

Більше про посів цукрових буряків на Львівщині дізнавалося Суспільне.

Дмитро Костарєв — головний агроном компанії, яка вирощує цукрові буряки на Львівщині. За його словами, протягом останніх чотирьох років компанія сіє близько 14-15 тисяч гектарів буряків, проте цьогоріч площа дещо зменшилась.

"Щороку ми втрачаємо один-два цукрових заводи по Україні, які просто не мають звідки черпати сировину, або їхні інвестиції на переобладнання, на збільшення їхньої ефективності виробництва цукру теж не мають звідки черпати. Відтак ми бачимо, що ми просто втрачаємо-втрачаємо обсяги виробництва щороку", — каже Дмитро Костарєв.

За його словами, попит на цукор в Україні також знизився. Причиною агроном називає те, що у зв'язку з війною в країні зменшилася кількість населення.

Наразі в області працює лише один цукровий завод — у Радехові. Він приймає буряк не тільки зі Львівщини, а й із сусідніх регіонів. На добу там переробляють дев'ять з половиною тисяч коренеплодів.

За словами заступника генерального директора цукрового заводу Євгена Марцинка, посів цукрового буряка на Львівщині є економічно-стабільним виробництвом.

"Меншою чи більшою мірою кожного року є прибуток від вирощування цукрових буряків. Але тут же хочу акцентувати на те, що економічно вигідно вирощувати цукрові буряки, коли господарство займається ними технологічно. Тобто, коли кваліфіковані спеціалісти забезпечують високу врожайність і цукристість сировини", — каже Євген Марцинко.

Директорка агропромислового департаменту Людмила Гончаренко пояснила, що квоти є одним із механізмів захисту європейського ринку від надмірного імпорту.

"Він балансує виробництво внутрішніх виробників і ці обсяги, які будуть постачатися до країн Європейського Союзу. Але для нас це також важливо, тому що ці квоти дозволяють постачати продукцію до країн Європейського Союзу без мита й отримувати більше доходу", — каже Людмила Гончаренко.

За її словами, збільшення доходу дозволить цукровим заводам інвестувати гроші у розвиток виробництва.

Топ дня
Вибір редакції
На початок