Сім'я військового медика з Львівщини, який помер від COVID-19, не отримала допомогу

Сім'я військового медика з Львівщини, який помер від COVID-19, не отримала допомогу

Сім'я військового медика з Львівщини, який помер від COVID-19, не отримала допомогу
. Суспільне Львів

На Львівщині шести сім`ям лікарів, які померли після інфікування коронавірусом та при виконанні службових обов'язків, виплатили компенсації по більше як півтора мільйона гривень. Загалом за період пандемії, яка триває 11 місяців, на Львівщині померли 52 медичних працівники.

Історія родини, яка не отримала допомоги

Іван Гайда, начальник Львівського військового госпіталю, помер 18 червня 2020 року у лікарні, йому було 58 років. Іван Гайда був полковником медичної служби Збройних сил України, лікарем вищої категорії.

Сім'я військового медика з Львівщини, який помер від COVID-19, не отримала допомогу
Сім'я військового медика з Львівщини, який помер від COVID-19, не отримала допомогу. Суспільне Львів

Дружина Івана Михайловича розповідає, її чоловік захворів на коронавірус вкінці травня, після того як об'їжджав західний регіон. Відтоді минуло понад 7 місяців, проте родина Івана Гайди виплату не отримала.

"Виплата не здійснена, бо не внесено зміни у наказ 402 ( Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, - ред.) , який командування медичних сил ЗСУ мало би внести туди зміни, бо в цьому наказі як мені сказали, немає що ніби помер від COVID-19. Мають внести зміни і оце вже 7 місяців з моменту його смерті вносять ці зміни", - каже вдова Івана Гайди Ольга.

Читайте також: Військового лікаря Івана Гайду посмертно нагородили орденом "За заслуги"

Які умови виплати допомоги сім'ям медиків, які померли від COVID-19

Родинам медиків, які померли від ускладнень коронавірусу, за умови, що вони інфікувались на роботі, компенсацію виплачують різні установи, залежно від того, де працювали медики.

На Львівщині є шість родин невійськових лікарів, яким з державного бюджету виплатили гроші. Сума компенсації - понад півтора мільйони гривень для кожної сім`ї. П’яти родинам померлих медиків Фонд соціального страхування виплатив по більше як 200 тисяч гривень. У Фонді кажуть, таким виплатам передує розслідування обставин смерті.

"Ми, Фонд соціального страхування, отримує повідомлення про гостре професійне захворювання. У випадку смерті в Держпраці створюється комісія з розслідування такого нещасного випадку. За результатами складається акт чи смерть цього медичного працівника пов’язана із виконанням професійних обов’язків, чи ні", - каже керівник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування Львівщини Юрій Бобеляк.

Потрібно врахувати більш гнучке визначення статусу медика - правозахисник

Правозахисник Юрій Танасійчук каже, що процедуру відшкодування родинам померлих медиків треба доопрацювати. Зокрема, потрібно було врахувати більш гнучке визначення статусу медика.

"Якщо це медик, який не перебуває в закладі, визначеному як для лікування COVID-19, а там припустимо керівник якоїсь іншої лікарні або лікар вторинної ланки, який контактував із хворим і у наслідок цього захворів, або можливо стався і летальний випадок – очевидно, що Міністерство охорони здоров'я мало би опікуватися всіма. Цього немає", - пояснює правозахисник Юрій Танасійчук.

P.S. Кореспонденти Суспільного надіслали запит в Міністерство оборони України, аби отримати роз`яснення щодо виплат сім`ям військових лікарів. І відповіді поки не отримали.

Читайте також

  • МОЗ закликав медиків звертатися до контакт-центру щодо виплат через COVID-19
  • Верховна рада прирівняла професіоналів з вищою немедичною освітою, які працюють в системі охорони здоров'я, до медичних працівників, надавши їм такі самі пільги та надбавки до заробітної плати.
  • Кабінет міністрів надав можливість студентам-медикам старших курсів та інтернам, яких залучають до боротьби з COVID-19, отримувати страхові виплати.
На початок